כחלון: "מחירי הדיור יירדו בסוף; שלפיד לא ידבר על כלכלה"

עוקץ את יאיר לפיד, מתייחס לחבירה אפשרית ליעלון וסער ומשמיע תחזית אופטימית באשר לתוחלת החיים של הממשלה • אחרי שהעביר את התקציב הדו שנתי בממשלה - שר האוצר יורה לכל הכיוונים

בסוף השבוע האחרון חגג שר האוצר, משה כחלון, את נצחונו הגדול בההעברת התקציב הדו-שנתי פה אחד בממשלה והערב הוא יוצא לסבב ראיונות בכלי התקשורת השונים.

"מחירי הדירות בסוף יירדו. זה תהליך, כבר שיווקנו 40 אלף דירות. גם מעלית מגיעה בסוף למטה. אין דבר שלא יירד. הבועה הזאת תתפוצץ. לא חסרות דירות", אמר כחלון בראיון לערוץ 2. בנוגע להצעה להטיל מס על דירה שלישית הוא מסביר: "המס על הדירה השלישית לא פופולרי, למה השרים לא עשו את זה קודם? אני נלחם עבור הזוגות הצעירים לא עבור עצמי…במקום השוכר אני הייתי עוזב את הדירה לדירה אחרת. יש דירות להשכרה ומכירה ולא חסרות דירות. אנשים מנצלים מצוקה וגם הקבלנים מנצלים מצוקה". ואילו בראיון לערוץ 10 הוא הוסיף באותו ענין כי בכוונתו להעניק תמריצים לבעלי 3 דירות כדי שימכרו את הדירה השלישית שלהם.

על אף האופטימיות והביטחון שהוא משדר בענין, כחלון מסרב להתחייב מתי יתרחשו בפועל ירידות המחירים המדוברות. "אנחנו בונים כפול ממה שבנו ב-2009, היום מתכננים פי 3 ממה שתכננו ב-2009. יש מלאי תכננוני גדול לשנים הבאות, אפשר להביא חצי מיליו עולים עוד 4 שנים ויהיו להם דירות. תנו לתהליך לפעול, תנו לזה להבשיל. אני נבחנתי על זה ואתן דין וחשבון לציבור".

בהמשך הראיון התייחס כחלון לביקורת שמתח נגדו יו"ר 'יש עתיד' לאחרונה ואמר: "לפיד העלה את המסים, המכסים ואת מחירי האלכוהול, ואנחנו עשינו את הפעולה ההפוכה…אני נותן הרבה לצמיחה למשק, מוריד מסים ומכסים. אני נותן יותר לגופים החברתיים. קצת צניעות – שלפיד ימשיך לדבר ולהסתובב בעולם, לא על כלכלה".

כחלון הבהיר כי מפלגתו תתנגד לחוק ההקלטות שמקדם ראש הממשלה נתניהו.

ואילו בראיון לאתר 'וואלה' נשאל כחלון על תוחלת החיים שהוא צופה לממשלה והשיב: "יש כמובן חיכוכים בין בנט לראש הממשלה, אני לא מתעלם מזה. אבל כשמסתכלים בגדול, אין סיבה לפרק את הממשלה או ללכת כרגע לבחירות. אני לא מעריך שיהיו בחירות לפני 2019. העברנו תקציב דו-שנתי בהסכמה מלאה, זה יעבור בכנסת בהסכמה רחבה, ואין שום סיבה שתהיינה בחירות".

על האפשרות שיחבור למשה יעלון, גדעון סער ואנשי ליכוד נוספים הוא ענה: "על כל ספקולציה נדבר שלושה חודשים לפני הבחירות. אבל כרגע זה לא יהיה. הקמנו מפלגה שיש לה מקום במפה הפוליטית של ישראל כדי לרוץ בבחירות הבאות…אני כרגע לא בונה מפלגה. יש לי מפלגה מצוינת עם אנשים טובים, אנחנו רצים קדימה ועובדים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *