כחלון שומע? מחירי הדירות ממשיכים לזנק

מדו"ח של השמאי הממשלתי שמתפרסם הבוקר עולה כי גם ברבעון החולף נרשמה התייקרות משמעותית במחירי הדיור • אמש הצהיר שר האוצר: "מחירי הדירות בסוף יירדו. הבועה הזאת תתפוצץ. לא חסרות דירות"

כחלון מפזר הצהרות אופטימיות – הנתונים בשטח מוכיחים כי הן חסרות סיכוי: השמאי הממשלתי מפרסם היום דו"ח השתנות מחירי הדירות לרבעון השני של שנת 2016 ממנו עולה כי המחירים המשיכו לזנק גם ברבעון זה.

"נצפתה עליה בשיעור של 2.5% (נומינלי) במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו, לעומת הרבעון שקדם לו", נאמר בדו"ח.

כאמור, הדברים עומדים בניגוד להצהרות האחרונות של שר האוצר שרק אתמול אמר בראיון לערוץ 2: "מחירי הדירות בסוף יירדו. זה תהליך, כבר שיווקנו 40 אלף דירות. גם מעלית מגיעה בסוף למטה. אין דבר שלא יירד. הבועה הזאת תתפוצץ. לא חסרות דירות". בנוגע להצעה להטיל מס על דירה שלישית הוא הסביר: "המס על הדירה השלישית לא פופולרי, למה השרים לא עשו את זה קודם? אני נלחם עבור הזוגות הצעירים לא עבור עצמי…במקום השוכר אני הייתי עוזב את הדירה לדירה אחרת. יש דירות להשכרה ומכירה ולא חסרות דירות. אנשים מנצלים מצוקה וגם הקבלנים מנצלים מצוקה". ואילו בראיון לערוץ 10 הוא הוסיף באותו ענין כי בכוונתו להעניק תמריצים לבעלי 3 דירות כדי שימכרו את הדירה השלישית שלהם.

על אף האופטימיות והביטחון שהוא משדר בענין, כחלון מסרב להתחייב מתי יתרחשו בפועל ירידות המחירים המדוברות. "אנחנו בונים כפול ממה שבנו ב-2009, היום מתכננים פי 3 ממה שתכננו ב-2009. יש מלאי תכננוני גדול לשנים הבאות, אפשר להביא חצי מיליו עולים עוד 4 שנים ויהיו להם דירות. תנו לתהליך לפעול, תנו לזה להבשיל. אני נבחנתי על זה ואתן דין וחשבון לציבור".

כחלון: "מחירי הדיור יירדו בסוף; שלפיד לא ידבר על כלכלה"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *