לראשונה מתייחס נתניהו לבעיית שחיקת השכר בישראל ומודה: "אין למנהיגות בישראל יכולת השפעה על כך. מדובר בבעיה כלל עולמית" • לטענתו, המצב בישראל טוב יחסית למדינות אחרות

לאחר שנים בהם בעיית פערי השכר בישראל הינה בעיה גלויה שמזינה את השיח הציבורי חדשות לבקרים, מתייחס לראשונה ראש הממשלה בקולו לסוגיה ומתוודה, "אין למנהיגות בישראל יכולת השפעה על כך".

אמש חשף ערוץ 10 כי במהלך פגישה סגורה של רוה"מ עם עיתונאים, נשאל בין היתר כיצד ייתכן שהשכר בישראל נמצא בשחיקה מתמדת, כאשר פערי השכר בישראל ממשיכים לגדול, ראש הממשלה ענה והפתיע את השומעים: "אין למקבלי החלטות בישראל יכולת להשפיע על השכר והדבר תלוי במגרש הבינלאומי".

נתניהו ביקש להבהיר כי בעיית השכר היא בעיה שאין לה פתרון מעשי ובוודאי לא מיידי, וכי ביקש לטפל בנושא מספר פעמים ואף שוחח על כך עם מנהיגים וכלכלנים רבים, ביניהם שר האוצר לשעבר של ארה"ב לארי סאמרס (שהוביל את הכלכלה האמריקנית בתקופתו של ביל קלינטון) והמסקנא היא שמדובר בבעיה כלל עולמית הדגיש נתניהו.

ראש הממשלה הבהיר, כי בקרב מדינות העולם פערי השכר מורגשים גם כן, הרי שבישראל הפגיעה פחותה ממדינות אחרות.

"החזקים תמיד יהיו חזקים, לחלשים תמיד נעזור והבעיה היא עם מי שבאמצע. בעתיד הטכנולוגיה גם תחליף חלק מהעובדים, זו בעיה עולמית שאין לה פתרון". חתם נתניהו.

נזכיר, כי רק לפני חודשים אחדים, החליטה הממשלה להעלות את שכר המינימום ל-5,300 שקלים, במספר פעימות. "מצב בו אנשים עובדים ונשארים עניים לא יכול להתקיים בחברה מתוקנת", אמר השר דרעי, שכיהן אז כשר הכלכלה.