גפני: "רוב חברי ועדת הכספים מתנגדים למס על דירה שלישית"

המשקיעים יכולים לנשום לרווחה? יו"ר ועדת הכספים מחריף את התנגדותו ליוזמת כחלון וטוען: "המס פוגע בזכויות הקנין והוא יוביל לעליית מחירי השכירות" • "נצטרך להכניס בחוק תיקונים ושינויים של ממש, ואז אולי נוכל לתמוך בו"

ועדת הכספים תתכנס בימים הקרובים כדי לדון בהצעת שר האוצר, משה כחלון, להטיל מס חודשי מיוחד על בעלי דירה שלשית. בינתיים ההתנגדות למס גוברת כשמי שמוביל אותה מתוך שורות הקואליציה הוא יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני.

"החוק הזה, לדעתנו, אינו טוב במתכונתו הנוכחית. קודם כל הוא פוגע בזכות הקניין, ועלול גם להוביל לעליית מחירים של ממש בשוק הדירות להשכרה, ואת זה אנחנו חייבים למנוע", אומר גפני בראיון למוסף 'ממון' של 'ידיעות אחרונות'.

גפני הוסיף כי "מבדיקה ראשונית עולה כי רוב חברי הוועדה מתנגדים לחוק בניסוחו הנוכחי". לדבריו, כבר נפגשתי עם כחלון ודיברנו על הצעת החוק. היא עלולה לגרום לייקור שכר הדירה, ואישורה בממשלה כבר גורם לכך. החוק הזה עלול להשיג תוצאה הפוכה מזו שמבקש השר. נצטרך להכניס בו תיקונים ושינויים של ממש, ואז אולי נוכל לתמוך בו. בנוסח הנוכחי זה חוק לא טוב".

הקבלנים לכחלון: "אתה רץ מהר אך לא בכיוון הנכון"

יצוין כי לפני כחודש פנה ח"כ אורי מקלב למשרד האוצר בבקשה לשקול שנית את הטלת המס המדובר.

מקלב כתב בפנייתו כי משפחות רבות מעדיפות להשקיע את כספם בקניית דירה נוספת או יחידת דיור במקום להשקיע בבנקים זרים או בהשקעות מפוקפקות, וכך במשך הזמן מצליחים לחתן את ילדיהם בכבוד, מתברר כי השקעה בדירה נוספת גם אם אינה מכניסה סכום גבוה היא ההשקעה הבטוחה והשקטה ביותר.

הוא הוסיף הוסיף כי "טענת האוצר לפיה בעקבות המס החדש ייצאו מלאי חדש של דירות לשוק ועי"כ ירדו מחירי הדירות איננה מתקבלת, מכיוון שמס של כמה אלפי שקלים לא יגרום למשקיעים למכור את דירתם, ואדרבה בעקבות מהלך זה עלולים לעלות מחירי השכירות כיוון שבעלי הדירות יעלו בעקבות כך את מחירי השכירות". הנכון ביותר להעלות את היצע הדירות באופן ניכר, ולא לחפש את הכסף הקטן אצל האזרח שמטרתו הייתה בסך הכול לחתן את ילדיו בכבוד.

קרא עוד בנושא:

"כחלון משדר לחץ – הוא לא עמד בהבטחת הבחירות שלו"

כחלון מתחייב: "אם לא אפתור את משבר הדיור – לא אתמודד שוב"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *