הרצת מוניות • השכיר 491 מוניות ולא דיווח למס הכנסה

עשרות נהגים שוכרים, מאות מוניות להשכרה ורווחים של עשרות מיליונים: עמאר חרחש הצליח להקים אימפריה לבד אבל "שכח" משהו קטן בדרך • את המחיר הוא משלם עכשיו • לסיפור המלא
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

כחלק מהמלחמה בהעלמות המס מפרסמת רשות המסים מעת לעת סיפורים על מעלימי מס שנתפסו. אלא שהסיפור הבא חריג – מבחינת ההיקפים שלו – גם ביחס למה שפורסם עד כה. "עמאר חרחש היה איש פשוט שרצה להצליח בחיים. בשנת 2006 הוא הקים עסק להשכרת מוניות, ומאז ועד שנת 2012 ניהל והפעיל את העסק בעצמו ובעזרת עובדים שונים. העסק שגשג. חרחש רכש מוניות והכשיר אותן לשימוש, שכר זכויות ציבוריות להפעלת המוניות, התקין במוניות מונים, הסדיר רישיונות רכב ודאג לבטח את המוניות. בשלב מסוים ביטח חרחש לא פחות מ-491 מוניות שהיו בבעלותו", מפרסם הבוקר העיתון 'גלובס'.

ע"פ הדיווח, את המוניות שרכש השכיר חרחש לנהגי מוניות שונים בעבור דמי שכירות שבועיים קבועים, שאותם גבו בעבורו עובדי העסק. "ההשכרה התבצעה בשיטה המכונה "שיטת פיקס" – גביית דמי שכירות על-פי סוג המונית, ללא קשר לפדיון הנהגים מהמונית ולא לשימוש שעשו הנהגים בפועל במונית. את חרחש לא עניין כמה מרוויחים הנהגים שלהם השכיר את המוניות".

עוד דווח כי את המוניות שבבעלותו השכיר חרחש לעשרות נהגי מוניות (אולי אף מעל 100 נהגים שונים), בסכום שנע בין 1,400 ל-1,500 שקל לשבוע – והכסף (עשרות מיליוני שקלים במצטבר, כפי שהתברר) זרם לכיסו, בלי לתת דין וחשבון לאף אחד.

הפקחים התחפשו לחרדים • רשות המסים פשטה על בני ברק

לכאורה סיפור הצלחה מרשים. אלא שחרחש "שכח" לדווח לרשויות על הרווחים, מה שעולה לו כעת ביוקר.

איך זה קרה? העיתון מפרט: פקיד השומה האזרחי בירושלים חשד כי חרחש מעלים הכנסות. הנורה האדומה נדלקה ברשות המסים לאחר שהתברר כי ההכנסות המדווחות על-ידי חרחש אינן סבירות לענף המוניות, כיוון שהיו נמוכות מדי. העניין הועבר מהר מאוד לפקיד שומה חקירות, אשר חקר ודרש על עסק המוניות. במסגרת החקירה פשטו חוקרי פקיד שומה חקירות על העסק של חרחש ותפסו בו מסמכים רבים. התברר כי דיווחיו היו כוזבים, וכי הוא העלים הכנסות רבות ודיווח על הוצאות פיקטיביות רבות.

במסגרת זו נחקרו גם כ-120 נהגי מוניות, ומהם התברר כי הם עבדו אצל המערער "בשיטת הפיקס", שמשמעה שכירת המונית, כולל הזכות הציבורית לתפעולה, תמורת סכום תקופתי קבוע מראש, וזאת לעומת תמורת תשלום שכר חודשי – לכאורה במעמד של שכירים בעסק. מהחקירה עלה לבסוף כי חרחש השמיט את מרבית הכנסותיו, ספריו נפסלו, והוצאה לו שומה לפי מיטב השפיטה, המבקשת לחייב אותו במס על הכנסות בהיקף של לא פחות מ-21 מיליון שקל מהשכרת המוניות. במקביל, הליך החקירה הוליד כתב אישום שהוגש נגד חרחש בבית משפט השלום בירושלים.

ואיך זה הסתיים? בסוף השבוע שעבר הרשיע השופט ירון מינטקביץ את עמאר חרחש בביצוע שורת עבירות מס, לאחר שהפיק מעסקו רווחים של כ-21 מיליון שקל במהלך 6 שנים, אך לא דיווח על מלוא רווחיו. מה שאומר שבשלב הראשון הוא ישלם את מלוא המס על רווחים בשיעור של 21 מיליון ש"ח (בהערכה גסה מדובר על למעלה מעשרה מיליון ש"ח) ואילו בשלב השני הוא ישפט על עבירות פליליות נוספות דוגמת רישום כוזב במסמכי תאגיד וכיו"ב.

יצוין כי גם הנהגים ששכרו ממנו את המוניות צפויים לעמוד לדין על עבירות שונות.

מפעילים מכירה בבית? רשות המסים בעקבותיכם

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן