לילה סוער בשכם • מאות נכנסו לקבר יוסף; חייל נפצע בינוני מאבנים

מארגני הכניסות המאובטחות לקבר יוסף מסכמים בסיפוק את המספר הגבוה של המתפללים שפקדו את האתר הקדוש הלילה • חייל שאבטח את הכניסה נפצע באורח בינוני מאבנים שיודו לכיוונו

חייל צה"ל נפצע הלילה באורח קל עד בינוני בשעה שאבטח מתפללים שנכנסו הלילה לשכם, במטרה להשתטח ולהתפלל על קבר יוסף הצדיק, כאשר הכניסה נעשתה בתיאום עם גורמי הביטחון שכאמור פרשו חסותם על הארוע.

יצויין כי במהלך הלילה אבטחו כוחות צה"ל, המנהל האזרחי, המשטרה ומשמר הגבול, כניסתם של 16 אוטובוסים שנשאו עמם מתפללים לתפילה בקבר יוסף, במהלך שהות המתפללים במתחם הקבר נרשמו מספר תקריות בין כוחות צה"ל לבין מפגינים פלסטינים כמו השלכת בקתבי"ם ועוד.

דרמה לילית בשכם: 40 חסידי ברסלב חולצו לאחר שהותקפו ע״י פלסטינים

הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

החייל שנפצע, נפגע מירי באזור הכניסה למחנה הפליטים בלאטה הסמוך, יצויין כי התפילה עצמה, כמו גם כניסתם ויציאתם של המתפללים עברה בשלום וללא ארועים חריגים.

נזכיר כי בשבועות האחרונים נרשמו מספר תקריות חמורות של כניסת מתפללים לקבר יוסף הצדיק, ללא תיאום גורמי הביטחון, כאשר בנס הסתיימו כניסות בלתי אחראיות אלו בפציעות בלבד וללא שגבו חיי אדם.

בימים אלו שוקלים במשטרה הגשת כתבי אישום נגד מי שעומדים מאחורי ארגון כניסות אלו.

כמו"כ, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל 6 דרושים לחקירה ברחבי יו"ש, בחשד להשתתפות בהפרות סדר ואלימות נגד אזרחים וכוחות הביטחון. המבוקשים הועברו לחקירה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *