דרמה פוליטית רגע לפני כניסת השבת: ראש הממשלה הורה על ביטול כל העבודות ברכבת ישראל בשבת הקרובה ומאשים את השר כץ בניסיון מכוון ליצור משבר עם החרדים • בהודעה חריגה בחריפותה שמפרסם רה"מ הוא מאשים את כץ בהסתרה מכוונת של מידע מתוך מטרה להוביל למשבר קואליציוני • ההודעה המלאה - בפנים

הקרע בין ראש הממשלה לשר התחבורה – לשיא חדש: "ראש הממשלה הנחה להשהות את העבודות ברכבת בשבת הקרובה ותוך 72 שעות להביא את הנושא להכרעה. ראש הממשלה קיבל החלטה זו אחר שהתקבלו דיווחים סותרים ממשרד התחבורה על נחיצות העבודות בשבת, סתירות שיצרו משבר אמון חריף עם השר כ"ץ", כך נאמר בהודעה חריגה וחריפה ששיגר ראש הממשלה לפני זמן קצר.

בהודעה נאמר עוד: "רק לפני חודש נפגש כ"ץ עם ראשי הסיעות החרדיות והבטיח להם שלא יבוצעו עבודות כלשהן בשבת. זמן קצר לאחר מכן, אחר שכ"ץ נכשל בניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד, הדהים שר התחבורה את ראשי הסיעות החרדיות כשנתן הנחיות לבצע עשרות עבודות בשבת.

כ"ץ טען שהכרחי לבצע את העבודות בשבת ולא בימי חול כדי לא להפריע לתנועה. אך טענה זו נסתרת על-ידי עובדה שכ"ץ הסתיר ממשרד ראש הממשלה, שהוא עומד להשבית בקרוב את תנועת הרכבות לשמונה ימים רצופים, לרבות בימי חול. השבתה זו צפויה ליצור עומסי תנועה רבים ולפגוע קשות בציבור הנוסעים, לרבות בנסיעות החיילים.

ביום רביעי האחרון הודיע מנכ"ל הרכבת בועז צפריר ש-17 מתוך 20 העבודות בשבת ניתנות לדחייה, ואילו היום נדהמו משרד ראש הממשלה והסיעות החרדיות לגלות כי השר כ"ץ הורה לבצע את כל 20 העבודות דווקא בשבת".

לטענת נתניהו, "אין דרך להבין את פעולותיו של כ"ץ אלא כניסיון מכוון להביא למשבר מיותר עם החרדים כדי לערער את יציבות הממשלה. ככל הנראה, כ"ץ מנסה לצבור נקודות בקרב הציבור הרחב שאינו מצוי בפרטים על-ידי חילול שבת שייצור משבר עם החרדים".

"השר כ"ץ מעצים את המשבר שהוא יצר במו ידיו", חותם רה"מ את ההודעה.