ההודעות החריפות שמשגר נתניהו כנגד ישראל כץ מסמנות - לטענת בכירים במפלגה - את פיטוריו הצפויים של שר התחבורה • שרים וח"כים פנו לראש הממשלה בדרישה "להביא לפתרון המשבר מבלי לפטר את שר התחבורה"

משבר מתגלגל שיסתיים בפיטורים? בליכוד משוכנעים הערב כי פיטוריו של השר ישראל כץ ממשרד התחבורה הם רק ענין של זמן.

הרקע לההערכה הוא משבר האמון החריף בין השניים, משבר שבא לידי ביטוי – בין היתר – בהודעות התכופות והחריפות שמשגר נתניהו לתקשורת בעניינו של כץ. זה התחיל בהודעה הדרמטית שפתחה את המשבר הנוכחי והמשיך בתדרוכים הערב בהם נאמר, בין היתר: ״מדובר במשבר יזום ומיותר מצידו השר ישראל כץ שנועד לערער את היחסים בין ראש הממשלה לציבור החרדי או לחליפין לפגוע בתדמיתו של ראש הממשלה בציבור הכללי…. ישראל כץ מחזיק את ציבור הנוסעים והחיילים כבני ערובה במשבר המיותר והמלאכותי שיזם, לאחר שנכשל ניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד".

כאמור, ההודעות מסמנות – לטענת בכירים בליכוד – את פיטוריו הצפויים של ישראל כץ. האם זה מה שיקרה בסוף? הימים הקרובים יגידו.

משבר הרכבת • נתניהו מוסיף לתקוף את השר כץ; היערכות לכאוס תחבורתי

בתוך כך, גורמים בליכוד מנסים להביא לפתרון המשבר תוך מניעת פיטוריו של השר כץ. שר העבודה, חיים כץ, פנה באופן בהול לראש הממשלה ודרש ממנו שלא לפטר את השר ישראל כץ. "שר התחבורה ישראל כץ עושה עבודה מצוינת ונוהג בנושא העבודות ברכבת ישראל באופן ממלכתי ובהתאם לחוק ולטובת כלל הציבור במדינת ישראל.

אני קורא לך לשבת ולהידבר על מנת להביא לסיום המשבר ופתרון הבעיה עם המפלגות החרדיות", דברי שר העבודה.

ח"כ אורן חזן הוסיף: "צריך להפסיק עם ההשתלחויות בשר ישראל כץ. הוא לא אויב…המשך המריבות הפנימיות יפגע בליכוד, יפגע בך ויביא לבחירות ולסיום כהונתך כראש הממשלה".

"איך אדוני מצפה שהציבור ייתן בנו את אמונו, אם אנחנו מצטיירים כמי שכל הזמן רבים", תהה חזן בפניה לנתניהו.

ואילו שר התיירות, יריב לוין, בחר לרמוז כי השר כץ הוא זה שאשם במשבר עם נתניהו. יחד עם זאת, לוין הדגיש כי אין צורך לפטר את השר כץ וכי "יש דרכים אחרות לפתרון המשבר".