יו"ר ש"ס מזים את הדיווחים שרצו אמש בכלי התקשורת, על ברית פוליטית שנרקמה בין ש"ס ליש עתיד • על חילולי השבת: "אנחנו מבינים שאנחנו לא במדינת הלכה. התקשורת העוינת ניפחה את ממדי המשבר" • על השר כץ: "בניגוד לפעמים קודמות, גילינו קיר אטום"

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי מזים הבוקר את השמועות שדווחו אמש, לפיהן, מתקיים דיאלוג ותיאום בין ש"ס ליש עתיד

על פי הדיווחים, במקביל ליחסים המלבלבים בין ליצמן ליו"ר הבית היהודי על רקע ברית פוליטית שנרקמה ביניהם, קיימת ברית פוליטית מקבילה בין דרעי ליו"ר 'יש עתיד'.

השמועות גרסו, כי ח"כי הסיעות נפגשים לעיתים תכופות, וכי בחדר סיעת 'יש עתיד' בכנסת נוכחות כמעט שבשגרה של חכי"ם מסיעת ש"ס ולהיפך, מה שמלמד על שיתוף פעולה בין היריבים משכבר הימים.

כאמור השר דרעי מיהר להכחיש את אותם דיווחים ובראיון ל'קול חי" שלל הבוקר את הידיעה מכל וכל.

"כנראה שהשיקום הצליח ומהשיקום נהיים חברים"אמר דרעי והוסיף, "לא נפגשתי איתו ולא קיימתי אתו שיחת טלפון אחת, כשהוא אומר לי שלום אני משיב לו וזה השינוי היחידי מצידו. פעם הוא גם לא היה משיב לי לשלום ואף התלוננתי על כך בפני מזכירות הכנסת" מגלה דרעי ומוסיף "פעם לא היה נוח לו להגיד לי שלום והיום יותר – זה כל החברות, אם זה חברות"…

הדרך של לפיד לבלפור עדיין רחוקה מאוד / פרשנות

דרעי התייחס לסקרים שפורסמו אמש ולפיהם סיעת 'יש עתיד' עוברת לראשונה את 'הליכוד', "אני מציע לא להתרגש מסקרי "מצב רוח", הבחירות יתקיימו במועדן הממשלה תמשיך את מלוא כהונתה, מרכיבי הקואליציה מעוניינים להמשיך בה – אני מציע ללפיד, את החליפות לגנוז בארון, ולהמשיך מהאופוזיציה להגיש שאילתות".

דרעי הבהיר באופן שאינו משתמע לשני פנים כי "אם יש בחירות במועדן בע"ה ונצטרך להמליץ לנשיא, נמליץ על ביבי נתניהו, הוא שותף נאמן, הוא אדם שקיים את מה שהבטיח, למי אין וויכוחים בתוך הבית, תמיד יושבים ומגיעים בסוף להבנות.

דרעי מזים את השמועות על פגיעה ביחסים בין רה"מ לסיעות החרדיות על רקע משבר הרכבת, "אמש שוחחתי על כך באריכות עם רה"מ ומהולנד, בע"ה נתמודד עם זה". דרעי מדגיש כי ה'משבר' הוא רק בכלי התקשורת שעוינים כל אחת את בנימין נתניהו מסיבותיו שלו והם אלו שמנסים "לייצר את המשבר"

לגוף הענין התייחס דרעי לפרשה ותקף קשות את שר התחבורה ישראל כץ.

"ברור שרה"מ היה מופתע מהסיפור הזה, אין ספק שזה לא היה מתוכנן מצידו, גם אנחנו לא ידענו, הייתי בחופשה בצפון פתאום קבלתי הודעה על שיחת ועידה בין שר התחבורה וראשי המפלגות החרדיות ונתבקשתי להצטרף לשיחה – אף אחד לא חשב להביא את זה לכדי משבר".

דרעי משחזר את אותו יום חמישי לפני שבועיים בו התקיימה השיחה, "שוחחנו עם השר כץ ולהפתעתנו בניגוד לפעמים קודמות שהיה בנינו שיח ויכולנו להגיע להבנות, גילינו קיר אטום – אין לי סמכות הוא אמר, אין לי מה לעשות, הוא דחף אותנו, לכו לראש הממשלה הוא היחידי ישכול לעשות משהו, ובגלל השבת היינו חייבים להגיב וזה הגיע לאן שהגיע".

נקלענו למעין מערכת יחסים לא תקנית בין רה"מ לשר התחבורה שלו בגין מאבקי כח, מכל דבר אנו מפיקים לקחים, גם מכך הפקנו.

באשר ל דיווחים על כוונתו לסגור את מרכזי הקניות בשבת אומר דרעי כי הסמכות לכך כלל אינה נתונה בידיו וכי הנושא בכלל עומד להכרעת בג"צ.

"אין לי סמכות לסגור חנויות בשבת" אומר דרעי ומזכיר כי "הסמכות לכך נדונה כעת בביהמ"ש העליון, עיריית ת"א טוענת שאין לממשלה כלל סמכות בענין, כך ששום דבר כאן לא ברור, ביהמ"ש אמור לתת בענין", במידה והנושא יגיע לפתחי, נביא את הענין להכרעתו של חכם שלום כהן".

"בבחירות האחרונות ניבאו לנו 18 מנדטים וכולם זוכרים איך זה נגמר"