הירי בשועפט: נשלל החשד לאירוע לאומני • הנהג חשוד בהריגה

לפני יומיים דווח על ירי של שוטרים לעבר רכב בשועפט שנהגו ניסה לבצע פיגוע דריסה • כתוצאה מהירי נהרג אחד מהנוסעים וחברו נפצע באורח בינוני • אמש התברר כי לא היה מדובר בניסיון פיגוע והנהיגה החשודה של הנהג היא שהובילה לירי • כעת מבקשת המשטרה להעמיד אותו לדין

לפני יומיים דווח בכלי התקשורת על ניסיון פיגוע דריסה שסוכל בשכונת שועפט בירושלים. מי שסיכלו את הפיגוע – כך דווח – היו שוטרי מג"ב שחשדם אתעורר לנוכח הנסיעה המחשידה של הנהג שנראה כמי שמבקש לדרוס אותם.

השוטרים פתחו באש לעבר הרכב, כתוצאה מהירי נהרג אחד הנוסעים ואילו חברו נפצע באורח בינוני.

אמש התברר למרבה הצער כי מדובר בטעות באבחנה של הרוטרים, טעות שהובילה אותם לירות לעבר הרכב ולגרום לתוצאה הקטלנית.

הבוקר עצרה המשטרה את מי שנהג ברכב, בן דודו של הנוסע שנהרג, בחשד לגרימת מוות ברשלנו. לטענת המשטרה, נהיגתו המופקרת היא שגרמה לשוטרים לחשוב שמדובר בפיגוע עד שלא נותרה להם ברירה אלא לירות בו. עוד טוענת המשטרה שהנהג נהג ללא רישיון, תחת השפעת סמים ואלכוהול.

"נהג הרכב , תושב מ.פ.שועפאט בשנות ה 20 נעצר והובא לחקירה בתחנת שפט. חקירתו במשטרה מתנהלת בליווי הפרקליטות והוא נחקר בחשד להריגה, גרימת מוות ברשלנות , נהיגה ללא רשיון, נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה", נמסר מהמשטרה.

למרות הביקורת הציבורית על מה שנראה כמו ירי לא מוצדק, במשטרה מגבים את השוטרים ואומרים שהם פעלו על פי ההנחיות. "השוטרים פעלו כשורה, ולא הייתה להם דרך למנוע מהנהג לפגוע בהם אלא בירי לעברו", אומרים במשטרה.

במשפחת החשוד זועמים, כצפוי על ההתפתחויות וטוענים להתנהלות לא הוגנת ומטייחת מצידה של המשטרה. בן דודו אמר בראיון ל'וואלה': "זו שערורייה שהמשטרה מפילה את זה עכשיו על עלי. לא נשתוק, ונלך למח"ש – גם על הירי, וגם על הטלת האחריות על עלי. הוא בעצמו נורה משני כדורים, איך מאשימים בן אדם שנורה בעצמו מהירי…גם אם עלי היה שתוי או תחת השפעת סמים – לא הורגים בן אדם בגלל שהנהג מסטול".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן