גזבר המפלגה לשעבר, רו"ח איציק חדד, שהואשם בגניבת מיליוני שקלים מקופת המפלגה מאשים כי המשטרה אינה עושה דבר עם התלונות לשחיתות שהגיש נגד יושבת ראש המפלגה לשעבר

גזברה לשעבר של מפלגת קדימה, רו"ח איציק חדד, הגיש עתירה לבג"ץ בבקשה שזה יורה למשטרה להשלים את החקירה בתלונות שהגיש על שחיתות מצד יושבת ראש המפלגה לשעבר ח"כ ציפי לבני וכן נגד ח"כ יואל חסון, שכיהן כראש המטה המוניציפלי של המפלגה ונגד המנכ"ל לשעבר, משה שחורי.

לפי הדיווח באתר 'ניוז1', חדד מציין בעתירתו שורה של תלונות שהוגשו למשטרה נגד ליבני ובכירים נוספים, על שחיתות והתנהלות כספית שאינה ראויה, אך המשטרה משום מה, אינה מתקדמת עם החקירה אף שכבר עברו למעלה מחמש שנים מאז הגשת התלונה.

לטענת חדד, לבני וחסון נהגו להבטיח תקציבים מנופחים למועמדים שונים של מפלגת 'קדימה' בבחירות המוניציפליות שהתקיימו ב-2008, זאת כדי לקבל את תמיכתם במועמדותה של לבני לראשות המפלגה בפריימריז שהתקיימו חודשיים לפני כן. חדד מציין, כי תקציבים כאלו ניתנו למאיר ניצן בראשון לציון, ליונה יהב בחיפה וליעקב טרנר בבאר שבע. לטענתו, אין ספק כי מדובר בתשלומי שוחד.

חדד מביא תימוכין לדבריו, בין היתר בדיווח כי עובד במשרד מבקר המדינה הורה להשמיד מסמכים שהצביעו על התנהלות בעייתית של קדימה בבחירות אלו. כאשר באותה תקופה עמד ח"כ יואל חסון בראש ועדת הכנסת לביקורת המדינה.

חדד הוסיף לטעון, על ראיות לזיוף תוצאות הפריימריז, לטענתו בפריימריז בהם התמודדה ליבני מול מופז, גבר האחרון בפועל על לבני בהפרש של 238 קולות, בעוד לבני הוכרזה כמנצחת עם יתרון של 431 קולות.

מעורבותו של המנכ"ל שחורי בפרשה באה לידי ביטוי בעובדה כי במהלך הפריימריז הוצאות רבות של לבני כוסו מקופתה של 'קדימה', זאת בהוראתו הישירה של המנכ"ל.
חדד טען עוד, כי שחורי שכר משרד חקירות לצורך ביצוע מעקבים בלתי חוקיים אחרי בנימין נתניהו ערב הבחירות לכנסת ה-18.

חשוב לציין, כי חדד עצמו הואשם בגניבת 2.5 מיליון שקל מקופת המפלגה, כאשר היו"רית לשעבר לבני היא זו שהורתה להגיש נגדו את התלונה במשטרה.

חדד טוען מנגד, כי בידיו טענות הגנה טובות וכי בין היתר יטען להגנה מן הצדק בשל אי-מיצוי ההליכים נגד בכירי קדימה.

לדבריו, בעוד את תלונתו מסר לפני חמש שנים, הרי שרק לפני חודשיים נמסר לו שחלק מהנושאים לא הבשילו לכדי חקירה, וכי טרם התקבלה החלטה בפרקליטות, לגבי הטענות הנוספות.

חדד מבקש להזכיר, כי בית הדין לעבודה חייב את קדימה לפצות אותו ב-850,000 שקל, לאחר שקבע שלא היה מקום לפטרו בעקבות דו"ח ביקורת שערך רו"ח יהודה ברלב על מערך הכספים של המפלגה. ושכביכול חשף ניהול לא תקין על ידו.