היועצת של נתניהו: "הוא נכנס להיסטריה ואמר לי להחזיר את הכסף"

בהקלטות שנחשפות הבוקר נשמעת יועצת לשעבר של נתניהו מעידה על התנהלות פלילית - לכאורה - של נתניהו ואנשיו • המידע הגיע ליועמ"ש לפני מספר שבועות אך הוא החליט שלא לפתוח בחקירה • התמלילים המלאים - בפנים
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

לפני כשבוע דווח כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט אסר על המשטרה לפתוח מבחקירה נוספת כנגד רה"מ, זאת על אף מידע מפליל שהגיע לרשויות אכיפת החוק. הבוקר נחשפים ב'הארץ' פרטים נוספים על אותה חקירה שנמנעה, לרבות הקלטות מפלילות – לכאורה – של מי ששימשה כיועצת של נתניהו בתקופה בה כיהן כיו"ר אופוזיציה.

במשטרה חושדים כי היועצת, אודליה כרמון, קיבלה את שכרה מעמותה אמריקאית בראשות ארי הרו, לימים ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. החשד הוא כי העמותה המדוברת "שימנה" את נתניהו באמצעות הזרמת כספים שונים שלא כחוק. ע"פ הנאמר ב'הארץ': "מדובר בעמותה אמריקאית בשם ידידי הליכוד בארה"ב – שהרו היה המנכ"ל שלה בשנים הרלוונטיות – שימשה צינור למימון צרכים אישיים של ראש הממשלה. המשטרה גילתה במהלך הבדיקה כי העמותה מימנה כרטיסי טיסה לשרה נתניהו והעסיקה את כרמון באופן שנחשד כפיקטיבי: היא לא עבדה עבור העמותה האמריקאית, שעיקר עיסוקה הוא חינוך ושתורמיה נהנים מפטור ממס, אלא עבור יו"ר האופוזיציה נתניהו".

בהקלטות שנחשפו נשמעת כרמון מעידה על דפוס ההתנהלות הבעייתי של נתניהו ואנשיו. היא מספרת כיצד אחרי שנה שעבדה אצלו "נכנס נתניהו להיסטריה מטורפת, פתאום. לא יודעת מי לחש לו, הרי אותו אפשר להדליק כמו להבה… ואז הוא אומר לי: 'אודליה תחזירי את הכסף כדי שלא יגידו…'"

היא גם העידה כי במהלך טיול לחו"ל היא קיבלה כסף במזומן, במעטפות.

על ארי הרו היא אומרת: "הוא שימן את נתניהו בהרבה דברים… ארי היה מסכן. יו"ר המפלגה אומר לו להעביר כספים אז הוא מעביר"

על דוד שמרון (עורך דינו של נתניהו): "ביבי הכריח את שמרון לכתוב מכתב שאני כותבת לעמותה: 'תודה רבה על מה ששילמת לי, אך כיוון שלא עשיתי כל כך הרבה עבודה, אני מחזירה את הכסף. יש משהו יותר מטומטם מזה?…אני לא יודעת מה מישהו האכיל אותו ומה מישהו הפחיד אותו ואיזה פרנויה תקפה אותו".

ואכן מכתב כזה נשלח מכרמון להרו, שבו היא מודיעה לו כי החליטה להשיב לו עשרות אלפי שקלים כי עבדה פחות מהתכנון המקורי. באותו היום, השיב לה הרו במכתב תודה. לטענתה של כרמון, הדברים היו לצנינים בעיניה של רעיית ראש הממשלה, שרה. היא התעצבנה…אמרה שאת האוכל של הילדים שלה אני לקחתי. הצעתי לה לקיים פגישה בינינו כדי להבהיר לה את התמונה, אלא שנתניהו לא נתן לה לדבר אתי. הוא מפחד מכל הדברים שאני יודעת. כל הסודות".

כאמור, הקלטות אלו ומידע זה התגלגלו לידיו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. אלא שהוא סרב לפתוח בחקירה מאחר שסבר כי אין סיכוי שבסיומה יתגבשו ראיות נגד נתניהו לעבירה מסוג פשע, שטווח ההתיישנות שלה הוא עשר שנים.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הכל קשקוש. מאז ניצחון נתניהו בבחירות האחרונות, ואף עוד לפניהן, גורמים עוינים לראש הממשלה עושים מאמצים כבירים כדי להביא להפלתו של ראש הממשלה על ידי הטחת האשמות סרק נגדו ונגד משפחתו. גורמים אלה בתקשורת, וסוכניהם, מפעילים לחצים בלתי פוסקים על המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, כדי שיפתחו בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה. טענות הסרק שלהם הן שקר מוחלט והן מתבררות כעורבא פרח. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, לא יהיה כלום – כי אין כלום".

עורכי הדין של יתר המעורבים סרבו להגיב.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן