מצבו של נשיא המדינה לשעבר נותר ללא שינוי ובשעות הקרובות יוחלט האם להעירו • בתוך כך, בסוף השבוע נחשף כיצד הוא חשב שניתן להחזיר את 'העבודה' לשלטון • וגם: התנאי שהוא הציב להתמודדות בראשות מפלגת שמאל - מרכז

­ללא שינוי: מצבו של נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, מוסיף להיות קשה אך יציב. מבית החולים נמסר כי "הבוקר הוא בדיקת סי טי נוספת, שקבעה כי אין החמרה במצבו"

מבית חולים נמסר עוד כי במהלך השעות הקרובות יוחלט האם להתחיל להעיר אותו. מדובר בהחלטה בעלת משמעויות כבדות מאחר והתעוררות עלולה להוביל להגברת הדימום במוחו.

אמש ביקר אותו יורשו בתפקיד, הנשיא ראובן (רובי) ריבלין), שאמר בצאתו מהביקור: "לפני כשעה יצאה השבת, שבת שבו נשאו תפילות מיוחדות בכל בתי הכנסת בישראל לשלומו של שמעון פרס הנשיא התשיעי. באתי לעודד את המשפחה ולהביא את הערצת העולם אליהם – הם עונים לכל שאלה שמגיע אליהם, מהאפיפיור ועד ילד קטן. כולנו תקווה שהנשיא התשיעי יחלים".

ריבלין הוסיף: "אני רוצה להביע הערכתי המתמשכת לבית החולים שיבא תל השומר, לצוות בית החולים בכלל ולצוות של שמעון פרס. נתפלל שנראה את שמעון חוזר לאיתנו. אין לוחם יותר ממנו ואם הדבר תלוי בו הוא ינצח".

בתוף כך, פרשן חדשות 2, אמנון אברמוביץ', חשף בסוף השבוע את "הטיפ" שנתן פרס לשיקום מפלגת 'העבודה' המרוסקת והשבתה לעמדת איום על השלטון. לטענת אברמוביץ', פרס אמר לו כי רק שילוב כוחות בין הרמטכ"ל ושר הביטחון ךשעבר, שאול מופז, לרמטכ"ל גבי אשכנזי, שיעמדו יחדיו בראשות המפלגה – יובילו לתוצאה הרצויה. ההסבר של פרס לדברים היה: "שניהם מזרחיים, עממיים, שיכולים לדבר אל העם".

אברמוביץ' גם חשף כי במהלך הבחירות ב-2013 הסכים פרס לשקול עמידה בראשות מפלגת שמאל מרכז גדולה, זאת בתנאי ששלי יחימוביץ' (יו"ר העבודה דאז) ויאיר לפיד יסכימו לשתף איתו פעולה. מהלך ש-אין צורך להזכיר- לא יצא לפועל בסופו של דבר.