בבית הדין הצבאי ביפו התחדשה הבוקר משפטו של החייל היורה אלאור אזריה • על דוכן העדים התייצבו אלופים במיל' שהתקוממו כנגד ההליך הלא-הוגן בעניינו • "אזריה נשפט בכיכר הרשתות החברתיות"

בבית הדין הצבאי ביפו התחדש הבוקר משפטו של סמל אלאור אזריה, "החייל היורה מחברון". על דוכן העדים עלו הבוקר אלופים במיל' שיצאו להגנתו של אזריה וביקרו את התנהלות המערכת הצבאית בעניינו.

ראשון המעידים: האלוף סמיל' וסגן הרמטכ"ל לשעבר, עוזי דיין, שאמר בדבריו: הריגה זה כשיש פרובוקציה שבה אתה מגיב בצורה לא פרופורציונלית כי הדם עולה לראש. אני מספיק בקיא בסעיף העבירה כדי לתמוה על מה האשימו. אם מדובר פה בזדון אז צריך להיות פה אישום ברצח. הריגה נתפסת כפשרה לא ברורה. לא יודע אם אזריה חטא או לא. זכות החפות שלו נדרסה. הוא נשפט בכיכר הפייסבוק. הגשתי חוות דעתי מתוך דאגה להשפעה של זה על חיילים בשטח. כל יום כזה במשפט מזיק לצה"ל ומשפיע על חיילים".

בהמשך התפתח עימות בין דיין לבין התובע, עו"ד ויסמן. דיין טען כי "למצ"ח אין לדעתי את הניסיון והסמכות לחקור אירוע מבצעי". ואילו עו"ד וייסמן לדיין את עברו הצבאי, עבר שכלל מקרים שבהם חקרה מצ"ח אירועים תחת פיקודו. הסנגור, ע"ד כץ, התגייס לטובתו של דיין וצעק: "דיין הוא לא עבריין". ואילו דיין עצמו אמר לתובע: "יש לי ניסיון לא פחות ממך באירועים מבצעיים".

בהמשך צפוי להעיד לטובת אזריה האלוף במיל' דן ביטון. את דבריו נביא פה בהרחבה לכשהם יאמרו.