בצל השבתת הרכבות ב-8 הימים הקרובים מקיימת הכנסת דיון מיוחד על משבר עבודות השבת ברכבת לפני כשלושה שבועות • מקלב עקץ את יעל גרמן והשר יריב לוין סגר חשבון עם יאיר לפיד

בצל השבתת הרכבות ב-8 הימים הקרובים בשל עבודות תחזוקה מקיימת הבוקר הכנסת דיון ב"משבר הרכבת" הקודם במהלכו נדחו עבודות התחזוקה משבת ליום ראשון, מה שיצר כאוס מסויים בכבישים.

נציגי הרואליציה בדיון עמדו על ההבדל בין גל ההסתה וזעקות השבר שליוו את השבתת הרכבות באותו יום ראשון לעומת השלוה בה מתקבלת ההשבתה הארוכה הפעם.

שר התיירות יריב לוין אמר:"גלאון הצליחה במשפט אחד לסכם את הכל 'אנחנו עוסקים באטריות קרות' וזה מסכם הכל. למישהו כאן היה אכפת מהרכבת או מהחיילים? המרצע יצא מהשק. דווקא היום נכנסים להשבתה של הרכבת מישהו מכם דיבר על זה? את מישהו זה עניין ? לא מעניין אתכם הרכבות או החיילים. מה שמעניין אתכם זה לנסות ולעשות רווח פוליטי ולזרוע פירוד ולרכוב על גל. הכל דמגוגיה".

בהמשך הלם לוין ביו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד ואמר: "איפה יאיר לפיד? למה הוא לא בא לדיון? איפה הרצוג ועודה? אני פונה לגרמן, לפיד חושב שצריך להשבית את הרכבת 8 ימים או לא צריך? מישהו יודע לאן נעלם כבוד הרב הראשי לפיד? מישהו יודע מה הוא חושב? הוא שלפיד משנה את האג'נדה לפי הסקרים?".

ח"כ אורי מקלב המשיך באותו קו ועקץ את ח"כ יעל גרמן (יש עתיד). "איפה החפ"ק וההסעות לחיילים? להיכן נעלמה רוח ההתנדבות שלכם?", הוא תהה בציניות.

ח"כ ישראל אייכלר הוסיף: "איפה הייתם היום כשהשביתו חלק מהרכבת בתל אביב? זו צביעות תקשורתית. לא דואגים לאזרחים רק לסכסך בתוך הממשלה".

ואילו יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה בדיון: "ראש הממשלה התערב באופן בוטה ובניגוד לחוק בסמכויות משרד העבודה, והשר כץ נחלץ לעזרתו בזיג-זג פראי של גרסאות סותרות ומבולבלות. הממשלה צריכה למסור לכנסת דיווח ברור לגבי מי נתן את ההוראה להפסקת עבודות הרכבת בשבת".