בתגובה לנאומו של באן קי-מון אומר שגריר ישראל באו"ם כי במקום לתקוף את ההסתה והטרור בחר המזכ"ל לתקוף פעם נוספת את מדינת ישראל • "מדובר באובססיה מטורפת כלפי ישראל"

"עשר שנים אבדו בבנייה בלתי חוקית בהתנחלויות, בקיטוב – זה טירוף", טען היום מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בנאומו בפתיחת העצרת השנתית של הארגון. דבריו נגד ישראל זכו לגינוי חריף של שגריר ישראל באו"ם, דני דנון.

"הטירוף האמיתי הוא של האו"ם. במקום לתקוף את ההסתה והטרור ובמקום להביא את אבו מאזן לשולחן המשא ומתן, המזכ"ל בחר לתקוף פעם נוספת את מדינת ישראל", אמר דנון שהוסיף, "מדובר באובססיה מטורפת כלפי ישראל והגיע הזמן להפסיק אותה".

לדבריו, "בזמן שהטרור הפלסטיני חזר לרחובות ישראל בחר המזכ"ל לתקוף את ישראל ולא את הטרור ולהתעלם מאחריותו הישירה של אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית שממשיכים להסית לטרור".

בנאומו האחרון: מזכ"ל האו"ם תוקף את ישראל ומאיים בבידודה

כזכור, עצרת האו"ם נפתחה בפעם ה-71 במטה הארגון בניו יורק. ראשון הנואמים, היה מזכ"ל הארגון באן קי מון, אשר זו לו הפעם האחרונה שהוא משמש בתפקיד בעת שעצרת האו"ם מתכנסת.

בדבריו התייחס בין השאר לסכסוך הישראלי-פלסטיני ולכישלונות במשא ומתן בין הצדדים. "הסיכויים להסכם שלום הולכים ופוחתים מידי יום", אמר, ואף האשים את ישראל בהכשלת השיחות בגלל הבנייה בהתנחלויות.

באן קי-מון הוסיף כי הוא מצטער על כך שלא הצליח להביא לשלום בזמן כהונתו. "עשר שנים אבדו בבנייה בלתי חוקית בהתנחלויות, בקיטוב – זה טירוף". הוא הוסיף כי "שלילת חופש מהפלסטינים דוחקת את ישראל לבידוד גדול יותר".

"להחליף את פתרון שתי המדינות במדינה אחת זה רע מאוד: זה ימנע מהפלסטינים חופש ועתיד מוצדק וירחיק את ישראל מחזון מדינה יהודית דמוקרטית לעבר בידוד עולמי גדול יותר", אמר מזכ"ל האו"ם.

יצוין כי אף שמזכיר האו"ם הוא אזרח קוריאה הדרומית, הוא הקדים להזכיר בנאומו את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ורק לאחר מכן התייחס לסכסוך בין קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית, הכוללת ניסויים בנשק גרעיני.