הסתיימה פגישת אובאמה נתניהו: "הפערים בין המנהיגים נותרו כשהיו"

פגישתם האחרונה של המנהיגים שנמשכה כחצי שעה, התקיימה לאחר הצהרה משותפת שמסרו השניים לכלי התקשורת, במהלכו ניסו לשדר עסקים כרגיל ואובאמה אף ציין כי "נתניהו תמיד היה כן איתנו"

ראש הממשלה נתניהו פגש הערב את הנשיא אובאמה במהלכם דנו השניים בנושאים העומדים על הפרק במזרח התיכון.

הפגישה עצמה היתה קצרה ונמשכה כמחצית השעה, כאשר לסיום תדרך אחד מאנשי הבית הלבן את כלי התקשורת ומסר כי נתניהו לא הגיב לדברי אובמה על בעיית ההתנחלויות וכי הפער בעמדותיהם נותר.

פקיד אחר שצוטט הערב אמר, כי ראש המשלה בנימין נתניהו והנשיא האמריקני ברק אובמה לא הצליחו גם בפגישתם הערב להתעלות מעבר למחלוקות ביניהם.

נזכיר כי רה"מ שוהה כעת בארה"ב לקראת הנאום שעומד לשאת בוועידת האו"ם, והפגישה בין שני אישים תואמה ברגע האחרון כאשר הסיבה הרישמית לפגישה, רצונו של נתניהו להודות לאובאמה על הסיוע הכלכלי הגדול אי פעם שהעניק לישראל.

כאמור, לפני הפגישה מסרו שני המנהיגים הצהרות לכלי התקשורת במהלכם הרעיפו שבחים ופירגנו האחד לשני תוך שהם מנסים לשדר עסקים כרגיל ולהתעלות על חילוקי הדעות ביניהם.

תחילה הודה נתניהו מודה לאובאמה על הסיוע הכלכלי והצהיר כי "אין לנו בכל מדינות העולם ידידה טובה יותר מארה"ב".

"ישראל תוכל מעתה לעמוד בפני כל איום על קיומה, הודות לסיוע שהעניק הנשיא אובאמה", הוסיף.

אובמה מצידו הבהיר, כי "הברית בין ישראל לארה"ב בלתי שבירה ומבוססת על ערכים משותפים וקשרי משפחה".

הוא ציין כי "המדינה היהודית צריכה להיות בטוחה. והבהיר כי הסיוע הביטחוני מהווה ציון דרך ביחסים בין המדינות".

עם זאת אובאמה תקף את ההתנחלויות וציין, כי "בזמנים של חוסר ביטחון אנו רוצים שישראל תהיה בטוחה. זו ההזדמנות האחרונה שלנו לדון במצב בגדה. דאגותינו לנפגעים שם ומפעילות ההתנחלות – אנו רוצים למצוא את הדרך לשלום בחודשים הספורים שנותרו לי. לשמור חיה את האפשרות תהיה מולדת לפלסטינים לצד ישראל".

"נתניהו תמיד היה כן איתנו", אצר הנשיא תוך שהוא רומז לחילוקח הדעות בין השניים.

נתניהו הזמין את אובאמה לבקר בישראל בסיום כהונתו, "ברק, תמיד תהיה אורח רצוי בישראל", וזה השיב לו כי "זה אכן בתוכנית ולו בגלל שישראל היא מדינה יפה".

לסיום הביע הנשיא את דאגתו ותקוותו כאחד לשלומו של הנשיא לשעבר, "אני ואמריקה כולה, דואגים ומתפללים לשלומו של שמעון פרס".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן