אחרי הסערה – רה"מ מבהיר: "לא השוויתי בין אזריה למשפחות שכולות"

רה"מ מגיב למתקפה נגדו בכלי התקשורת בעקבות ההשוואה שערך - כביכול - בין משפחתו של החייל היורה למשפחות שכולות • ברק על נתניהו: "הוא אדם מבוהל ומבולבל שאיבד את שאריות שיפוטו"

ראש הממשלה השוהה בימים אלו בחו"ל בשל השתתפותו בעצרת האו"ם, חולל אמש סערה כאשר בראיון לאחד מכלי התקשורת התבקש להתייחס לפרשת החייל אלאור אזריה ולעובדה כי טילפן לאביו של החייל עם פרוץ הפרשה ואמר כי הוא נוהג ליצור קשר עם הורים רבים במצוקה, "התקשרתי להורים במצוקה שבניהם נפלו או נעדרו" הסביר רה"מ. דברים שדי היה בהם כדי ליפול כפרי בשל לידי מבקריו.

רה"מ ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק פרסם בתגובה הודעה לפיה: "מי שמשווה את אלאור אזריה לגיבורי ישראל וללוחמים נעדרים הוא אדם מבוהל ומבולבל שאיבד את שאריות שיפוטו או שחלילה החליט לנסות ולרסק את עולם הערכים של צה"ל אסור לאפשר זאת".

ברק הוסיף: "ראש ממשלה מכהן שלא יחזור בו מדבר ההבל המופקר הזה – יישא עימו לתמיד את אות הקלון של מי ששכח מה זה להיות לוחם בצה"ל".

משבר עמונה, החייל היורה והבדיקה הפלילית בעניינו • נתניהו מדבר על הכל

תחת הכותרת "תדע כל אם עברייה" המרוחה על פני כמחצית העמוד הראשי, יוצא הבוקר העיתון 'ידיעות' גם הוא, למתקפה חריפה נגד רה"מ. "ההשוואה המקוממת של נתניהו: התקשרתי להורי החייל היורה כמו שהתקשרתי להורים שבניהם נפלו או נעדרו", נימקה כותרת המשנה.

כאמור הבוקר מפרסם נתניהו הודעה, בה נאמר כי הוא מתנצל על דבריו הובנו שלא כהלכה וכי לא זו היתה כוונתו.

"אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה. בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות, סבל שאותו אני מכיר היטב, למצבם של הורים אחרים השרויים במצוקה. אין השוואה ולא יכול להיות השוואה", לשון ההודעה.

במקביל להודעת התנצלות זו פורסמה בשם רה"מ הודעת התנצלות נוספת, "אני מצטער אם דבריי הובנו שלא כהלכה, בשום אופן לא ביקשתי להשוות את סבלן של משפחות שכולות, סבל שאותו אני מכיר היטב, למצבם של הורים אחרים השרויים במצוקה, אין השוואה ולא יכולה להיות השוואה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן