בניית חומה והצפה במים • "המנהרות יהפכו למלכודת מוות"

בצל הודעת משרד הביטחון על יציאה למכרז נרחב לצורך יישום שיטת מלחמה חדשה במנהרות ההתקפיות של חמאס, מתבטא קצין צבאי בכיר בנושא • "חמאס צריך להבין שאחרי שהפרוייקט יושלם - המנהרות יהפכו למלכודת מוות עבור אנשיו"

בצל הודעת משרד הביטחון על יציאה למכרז נרחב במטרה להשלים פרוייקט מנע טוטלי למנהרות ההתקפיות של חמאס, מתייחס הערב קצין בכיר לנושא ומאיים על חמאס: "אחרי שהפרוייקט יושלם המנהרות יהפכו למלכודת מוות עבורכם".

לדברי הקצין הבכיר שמשרת בפיקוד דרום, הפרוייקט יכלול חומה שתיבנה עמקו לתוך הקרקע ותאפשר הצפה של המנהרות במים.

כאמור, משרד הביטחון הודיע לאחרונה על יציאה למכרז בהיקף נרחב במטרה ליישם שיטה מתקדמת להתמודדות עם המנהרות ההתקפיות שנחפרו משטח רצועת עזה לשטח ישראל. יצוין כי רוב פרטי הפרוייקט – וכפועל יוצא מכך המכרז – חסויים.

המחבל חשף בחקירה: החיים של חופרי המנהרות

כזכור, בעיית המנהרות התגלתה במלוא תוקפה במהלך מבצע 'צוק איתן' והיא אף זו שהובילה את הקרבניטים להחליט על כניסה קרקעית לרצועה. בסיומו של המבצע נהרסו כל המנהרות אולם חמאס שב וחפר את חלקם. מעת לעת התפרסמו ידיעות על הריסה של חלק מהמנהרות ע"י צה"ל, כמו גם פיצוצים מסתוריים שהובילו לקריסה של מנהרות נוספות, אולם לכולם ברור כי מדובר בפעולות שהן בבחינת "בניית בית חולים מתחת לגשר" וכי נחוץ מענה יסודי לאיום.

מכה לחמאס: בכיר במערך המנהרות הסגיר עצמו לישראל

לפני ארבעה חודשים הותר לפרסום כי נער בן 17 מרצועת עזה, פעיל חמאס שעסק בעיקר בתחום המנהרות, נעצר לאחר שחצה את גדר המערכת לשטח ישראל. הנער היה חלק מגדוד בית לאהיא, והוא נעצר במבצע משותף לשב"כ, לצה"ל וליחידה המרכזית של המשטרה.

בחקירה עלו פרטים נוספים על פעילותו בזרוע הצבאית של הארגון, בהם הליך גיוסו, הקורסים וההכשרות שאותם עבר ומידע נוסף על פעילים רבים נוספים שפעלו יחד עמו בגדודי עז א-דין אל-קאסם.

בחקירה נחשף מידע ערכי על פעילות חמאס בצפון הרצועה ובעיקר על המנהרות ההתקפיות שלו. כמו כן, נמסר כי התקבל מידע על שיטות הפעולה של הארגון בחפירת מנהרות, על דרכי התקשורת במנהרות ועל מוקדי חפירה רבים שאמורים לשמש את לוחמי הנוחבה – יחידת העלית של חמאס – בזמן מלחמה בישראל וכדי לחדור לשטחה.

עוד נמסר בהודעת שב"כ כי מהחקירה עלה שחמאס פועל להקמת מנהרות שמחוברות למנהרות לחימה בעומק שטח הרצועה וכי הוא הקים ברצועה רשת מסועפת של מנהרות להעברת לוחמים תוך שימושן בלבד. הרשת כוללת חדרי מנוחה, שנועדו לשמש את פעילי הנוחבה בחירום.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *