במהלך ישיבת ראשי סיעות הקואליציה, ביקש נתניהו לשמוע את דעתם של החכי"ם בענין צירוף 'המחנה הציוני' לממשלה • ההנחה היא, כי המהלך אם ייצא לפועל, יגרום לפילוג בתוך המפלגה כך שהרצוג יצליח לגבש מספר מצומצם בלבד של חכי"ם שייצאו עמו למהלך

אם עד היום היו הספקולציות נחלתם של הפרשנים בלבד, הרי שכעת השמועות זוכות לאישרור מגבוה.

במהלך ישיבת ראשי סיעות הקואליציה שנערך בצהריים בלשכת רה"מ פנה נתניהו לראשי הסיעות ושאל לדעתם על אפשרות של צירוף 'המחנה הציוני' לממשלה.

ראש הממשלה פנה למשתתפים ובירר עם כל אחד מהם האם הוא בעד או נגד צירופו של יצחק הרצוג ומפלגתו לקואליציה. יצויין כי המשתתפים רובם ככולם לא הביעו התנגדות ואף נתנו לרה"מ להבין כי לכשידרשו לכך, יצביעו בעד מהלך שכזה.
יצויין כי נתניהו נתן לכל אחד מראשי הסיעות כל אחד בתורו להבין, כי בהסכמתו לצעד הוא מגלה הבנה כי במידה והמגעים יבשילו יהיה עליהם לוותר על תיקים מסויימים לטובת המחנ"צ.

עם זאת יש לקחת בחשבון כי סיטואציה כזו במידה ותקרום עור וגידים הרי שקשה יהיה לכנות את הממשלה המורחבת בכינוי 'ממשלת אחדות', שהרי כבר עתה ברור כי הרצוג יצליח להביא עמו רק מספר מוגבל של חברי כנסת. וכי האופוזיציה שתתגבש נגדו בתוך מפלגתו שלו לא תוותר לו על המהלך בקלות.

אם תהיתם מה הסיבה שנתניהו טרח לחשוף את המגעים בפורום שברור לו שהתוכן שבו יודלף החוצה בתוך זמן קצר לכלי התקשורת, במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו מבקש לקראת ההצבעה על התקציב, לאותת לאותם חברי כנסת המביעים את אי שביעות רצונם מסעיפים שונים שהוכנסו בו, כי הנה יש לו אלטרנטיבה בדמות הרצוג ועוד כמה חברי כנסת שמעניקים לו רשת ביטחון.

יצויין, כי הנוכחות בישיבת ראשי הסיעות לא היתה מלאה: השתתפו בה רק יו"ר כולנו, שר האוצר, משה כחלון, יו"ר ש"ס, שר הפנים, אריה דרעי, יו"ר אגודת ישראל, שר הבריאות, יעקב ליצמן, ויו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, העומד בראש ועדת הכספים. איש מהם לא הביע התנגדות. בנט וליברמן לא נכחו.

גורם בליכוד אומר בתגובה, כי מי שהעלה את נושא הרחבת הקואליציה היה אחד מראשי הסיעות ששאל את ביבי לדעתו בנושא. ראש הממשלה השיב בשאלה"מה דעתכם בנידון"?