ח"כ ברושי מאשר: "המחנה הציוני" מנהלת מגעים לכניסה לממשלה

לאחר הדיווח כי נתניהו שאל את דעת השרים בענין אופציית כניסת 'המחנה הציוני' לממשלה, לראשונה מאשר גורם רישמי במפלגה כי מתנהלים מגעים אינטנסיביים מול נתניהו בדרך לממשלת אחדות • "עד סוף הפגרה יוכרע הענין"
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

לאחר שבתחילת השבוע דווח כי ראש הממשלה קיבל את אישור ראשי סיעות הקואליציה לצירוף הרצוג לממשלה, כאשר שאל לדעתם בענין, כעת לראשונה מקבל הדבר רוח גבית מפי גורם רישמי במפלגת העבודה שמאשר את הדברים.

נזכיר, כי מזה חודשים ארוכים עולים אחת לכמה שבועות, דיווחים בכלי התקשורת, על התקדמות כביכול במו"מ הסמוי והרחוק מאור הזרקורים שמנהל הרצוג עם נתניהו בדרך להרחבת הממשלה. הדיווחים שהוכחשו עד כה מכל וכל בעיקר מפי גורמים בסביבתו של הרצוג, מקבלים היום רוח גבית כאשר לראשונה גורם רישמי במפלגת העבודה מאשר בקולו, כי אכן מתנהלים מגעים כל העת מול ביבי, כאשר ההיתכנות לממשלת אחדות עומדת כל העת על השולחן.

בראיון לערוץ הכנסת אומר ח"כ איתן ברושי שבניגוד לרוב חברי סיעתו, נחשב לאחד ממצדדי הקמת ממשלת האחדות, "אני חושב שיש רוב בכנסת ובממשלה על בסיס חיבור של כל הגורמים, הבעיה אצל נתניהו, שמחר מול פרס ומנהיגי העולם הוא ידבר על שלום, והוא לא יכול לעשות שלום עם הימין הקיצוני כאשר אלו הם שותפיו".

להערת המראיין שטען כי "נראה יותר שמדובר בבעיה של הרצוג ולא של נתניהו כאשר השאלה העומדת על הפרק היא, האם יהיו להרצוג מספיק חכי"ם שייצאו עמו להרפתקאה"? (השמועות מדברות על רף שהציב נתניהו להרצוג – מינימום 8 חברי כנסת – ז.ה.).

על כך השיב ברושי: "כי במידה ונתניהו יניח על השולחן הצעה שיש בה ממש, ויש בה מגמות שאנחנו מאמינים בהם, יהיו מספיק חברים בוועידת מפלגת העבודה, שיאשרו את המהלך" – "לא צריך להיות פילוג כדי להציל את עם ישראל", הוסיף.

ח"כ ברושי התייחס לעובדה כי השמועות על ניהול המגעים רווחות כבר חודשים ארוכים וציין, כי "עד סוף הפגרה זה יסוכם".

ח"כ פרופ' יוסי יונה גם הוא מהמחנ"צ אישר אף הוא, כי "במידה ונתניהו יניח תוכנית מדינית קונקרטית על השולחן, אף אחד במפלגה לא יהסס ויסתער על ממשלת אחדות שכזו".

ח"כ יונה אף קרא לנצל את בואו של אבו מאזן מחר לישראל, להתנעת התהליך המדיני.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן