יו"ר 'המחנה הציוני' זועם על הפרסומים על הסכם קרוב בין מפלגתו לבין הליכוד ומאשים גורמים חיצוניים בניסיון לגרום נזק למפלגה • "אני לא מנהל מו"מ, אנחנו לא במגעים. יש שרים בליכוד שעוסקים בהשתלת המידע הזה כל היום"

"השמועות הוזמו, ולכן אני חוזר וקובע: לא הייתה שום התקדמות ביני לבין נתניהו בשבועות האחרונים. הידיעה מוכחשת לחלוטין": כך מגיב יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג לפרסומים על פריצת דרך משמעותית במו"מ על הקמת ממשלת אחדות.

בראיון לערוץ 2 הבהיר הרצוג: "אנחנו מפלגה אחראית – אם היה משהו שמחייב להתייצב למהלך היסטורי גדול הייתי שוקל את זה ומביא את זה לדיון במפלגה. זה שקר מוחלט. היה לי חשוב לבוא לפה לומר זאת. אני חוזר ואומר: תפקידנו בראש ובראשונה להוביל אופוזיציה לוחמת, ואלמלא מותו של שמעון פרס ז"ל היינו יוצאים לקמפיין גדול נגד התקציב. ראיתי בהלוויה של פרס החמצה היסטורית – נתניהו יכול היה להושיט יד לאבו מאזן וליזום מהלך גדול במקום, והוא לא עשה את זה".

על אף ההכחשה הנמרצת סרב הרצוג להתחייב על אי חבירה לנתניהו בעתיד. "אני לא עוסק בהתחייבויות בכלל. אני יודע שחלקכם רוצים שאתחייב לא להכנס אבל לא אעשה זאת כי אני אחראי. ברוב המקרים נתניהו מעדיף את האינטרס האישי שלו על פני זה הלאומי – ואני שוקל את האינטרס הלאומי. אם אראה שיש משהו שטוב למדינה הייתי שם את זה מעל לאינטרס האישי שלי ומשלם את המחיר".

לדברי הרצוג, "יש כוחות פוליטיים שעוסקים כל הזמן בללבות את זה כדי לפרק את המחנה הציוני, כדי לחסום את נתניהו, לא יודע למה אבל אני יודע מי אלה".

בסיום הדברים הוא אמר: "מה שהיה בחודש מאי היה מהלך ממוקד ונקודתי שלא הסתייע – ושם זה נשאר. אני לא מנהל מו"מ, אנחנו לא במגעים. יש שרים בליכוד שעוסקים בהשתלת המידע הזה כל היום, וגם אחרים: בסך הכל זה יכול לשרת גם את לפיד יותר מכל אחד אחר".

נזכיר כי במהלך החג דווח על התקדמות משמעותית בין נציגי נתניהו לנציגיו של הרצוג. ע״פ הדיווחים הרצוג ומפלגתו יזכו ב-8 תיקים, בהם: החוץ והתרבות.