יו"ר 'הרשימה המשותפת' ביקר את הטרוריסט מרואן ברגותי בכלא ועורר את זעמו של השר לביטחון פנים: "שפלות מוסרית. מדובר באחראי ישיר לרצח של חפים משפע" • עודה: "ארדן עצמו אישר את הביקור"

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, איונו נחשב לשר שממהר ומרבה לתקוף את עמיתיו למערכת הפוליטית. ביקורו של יו"ר 'הרשימה המשותפת', ח"כ איימן עודה, בתאו של הטרוריסט מרואן ברגותי הכלוא בישראל – הצליח להוציא גם אותו משלוותו.

בהודעה מיוחדת שפרסם ארדן הוא כותב: "אני רוצה לדבר אתכם על ח"כ איימן עודה. מנהיג פוליטי של מפלגה גדולה בכנסת ישראל.

אתמול עודה ביקר בכלא את הרוצח ברגותי.זו לא הפעם הראשונה שהוא מבקר אצלו.זה מאד חשוב לאיימן לבקר אצלו.בעבר הוא גם הבטיח שהוא וברגותי "יצעדו יחדיו בירושלים."

עכשיו תראו, אתם מכירים אותי יום או יומיים ואתם יודעים שאני ממעט להתלהם ולהעלות את הטונים, גם כשהדם באמת רותח. אני תמיד מעדיף דיון ענייני. אבל עודה שוב חצה קו אדום".

ארדן מוסיף: "באיזה עולם אנחנו חיים, שראש מפלגה בכנסת ישראל פוגש טרוריסט כמו ברגותי שאחראי באופן ישיר- וזו דוגמא בלבד-לפיגוע "בבית מעריב" בו נדקרו למוות רס"ר סלים בריכאת ז"ל, בן 33 ואליהו דהן ז"ל בן 53?

על האיש הזה אתה מתרפק, איימן עודה? על ברגותי ששילח את המרצחים אשר רצחו את יואלה חן ז"ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ב443?

אתה באמת לא מבין את השפלות המוסרית שיש בביקור וההערצה הזו לאדם שהורשע בבית משפט ברצח בכוונה תחילה, סיוע לרצח ושידול לרצח?זה המודל שלך?

להלוויה של שמעון פרס, איש שהעלה על נס את הדו קיום בין ערבים ליהודים לא הגעת, את זכרו ופועלו בחרת לחלל יחד עם כל חברי הכנסת ברשימה שלך.

אבל מרואן ברגותי, שאחראי אישית לעשרות ומאות הלוויות ושכול של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר??"

"יש גבול מר עודה. אתה חצית אותו, אני לא מתכוון לשתוק.אעדכן בהמשך. אנא שתפו כדי שפרצופו האמיתי של עודה ייחשף לכולם", מסיים השר לביטחון פנים את דבריו.

ח״כ איימן עודה, הגיב לדבריו של השר לביטחון פנים וטען: ״השר ארדן הוא זה שמאשר באופן אישי כל פגישה של ח״כ עם אסיר פוליטי, כנראה שבזמן שאישר את פגשתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו. מטריד לראות את השר הממונה על המשטרה הופך את הזירה הפוליטית לזירה של איומים והפחדות. איומים לא יסיטו אותנו מלהמשיך להאבק למען השלום ולמען שותפות אזרחית המבוססת על שיוויון וכבוד הדדי.״

ארדן לא נותר חייב והגיב: "מסתבר שאיימן עודה הוא לא רק תומך טרור שמבזה את הציבור אותו הוא אמור לייצג אלא שהוא גם שקרן סדרתי.שר לבטחון פנים אינו מאשר ביקורי אסירים אלא ‏זו סמכות עצמאית של שב״ס.

ודרך אגב איימן-ברגותי אינו אסיר ״פוליטי״ כדברייך.הוא רוצח. ואתה מגבה טרור ולא שלום.אם היית בעד שלום היית לפחות מכבד זכרו של פרס".