מה ענה מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל להצעת הנשיא התשיעי שמעון פרס לכתוב עליו ספר ביוגרפיה? • שוקי לרר, שהיה היחיד בחדר מלבד מרן זצוק"ל והנשיא לשעבר, חושף בראיון

"זכיתי לצלם אצל רבים מגדולי ישראל, זצוק"ל ושיבלחט"א", מספר הצלם הכי מפורסם במגזר החרדי – שוקי לרר, בראיון שיתפרסם במסגרת פרוייקט הצלמים החרדים במגזין הסוכות של JDN. היו מגדולי ישראל שלרר אף זכה להיות בן בית אצלם, כמו לדוגמה אצל מרן זצוק"ל.

כך מתאר שוקי לרר מזיכרונותיו אצל הגאון רבי עובדיה יוסף. הוא מספר לנו על הפעמים בהם היה נוכח בפגישות שקיים מרן זצוק"ל בארבעה עיניים עם שועי עולם, כאשר הוא הופך אותם לפגישות של שש עיניים תוך שהוא מתעד הכל בעדשת מצלמתו וחורת את הדברים על לוח ליבו.

הוא חוזר איתנו אל אחת הפגישות, כאשר הנשיא לשעבר, מר שמעון פרס ע"ה הגיע לביקור אצל מרן ובקשתו בפיו. "כבר כתבתי ספרים רבים בחיי. כעת ברצוני לכתוב ביוגרפיה על פועלו של הרב ומבקש אני את אישורו לכך", פנה אל מרן.

הגר"ע יוסף, כך משחזר שוקי לרר, אשר סירב בחייו לכתוב ספרים על תולדותיו ועל פועלו הרב, סירב בנימוס גם לבקשתו של הנשיא התשיעי.

הראיון המלא עם שוקי לרר יתפרסם במסגרת פרוייקט הראיונות עם הצלמים החרדים שיתפרסם כאן באתר במהלך ימי חול המועד סוכות הבעל"ט

זה מה שתקראו בחול המועד סוכות, וזה הולך להיות מרתק!