שנת פריחת המוזיקה החסידית המקורית • ומה המקהלה המועדפת עליכם?

השנה החולפת, סימלה את שובה של המוזיקה החסידית השורשית. מה גרם לכך? • וגם: הצביעו בסקר הגדול: איזה מהמקהלות החסידיות אתם אוהבים לשמוע?

לאחר שנים רבות בהם נאבקו טובי המלחינים החסידיים בתופעה הקלוקלת של המוזיקה הזרה שנכנסה למחננו עם השם "שירים חסידיים", ניתן להגיד בבטחה. שנת ה'תשע"ו הסתיימה בניצחון מוחץ למוזיקה השורשית.

תופעה מעניינת שלא הייתה בעבר, ניתן ללמוד מהתבוננות בנתוני הצפייה של הגולשים כאן באתר. מתברר, כי ביצוע מחודש של שיר חסידי ישן וטוב, זוכה לאחוזי צפייה גבוהים משמעותית מאשר עוד סינגל חדש היוצא לאור עולם.

ולא מדובר רק בשירים חדשים של זמרים צעירים ואנונימיים למחצה. גם כאשר גדולי הזמר הוציאו שירים חדשים, או אפילו אלבום חדש – משובח ככל אשר יהיה, הם עדיין עוררו פחות עניין מאשר הביצועים הנפלאים של המקהלות החסידיות שרשמו בשנה האחרונה פריחה משמעותית.

ניתן להסביר זאת במגוון סיבות שונות ומשונות. אך כנראה המסקנה היא אחת. לציבור נמאס מכל החיקויים העלובים של כוכבי הפופ והרוק הגויים ומעדיפים להתחבר לשיר שנכתב בקדושה ובטהרה, בצלילים הפורטים על נימי הנשמה. וכבר אמרו, היכל הנגינה – מקומה ליד היכל התשובה.

אחד ההסברים נעוץ בכך שאלו המובילים את הקו החדשני במוזיקה המתקראית חסידית, חצו את הקו הדק והוציאו קליפים ושירים בסגנונות שכל שומר נפשו ירחק מהם. לעומת זה, הצמיחה המשמעותית במקהלות החסידיות, באיכות הביצועים שלהם ובקליפים היפים שהוציאו לאור במהלך השנה, החזיר את הקהל הביתה. למוזיקה החסידית המקורית.

לא ניתן למנות את כל המקהלות ואת כל האנשים האחראים למהפכה הגדולה במוזיקה החסידית. אך בכל זאת, החלטנו לבחור בארבעת המקהלות המובילות בארץ ובעולם, ולשמוע את דעתכם: למי מהם אתם הכי אוהבים להאזין?

9 תגובות

חבל!!!
זה לא עובד בנתיב…

גל ללא נתיב זה לא עובד

חזקו ידכם, יפה כתבתם המשיכו במסורת אבותינו, והישארו אתר נקי עם תוכן יהודי.

גם באתרוג לא עובד

בקשה בשם כל המשתמשים בסינון נתיב ונטפרי:
"בבקשה, תעשו משהו כדי שגם אנחנו נוכל להביע דעה.
תודה רבה

מה עם מקהלת כתר?

כרגע לפחות אנחנו עיקר הקהל שלכם…… נשמח מאוד להתיחסות נורמאלית
ולהתאמת הסרטונים למשתמשים!!!

רוב החסומים [באתרוג, רמון, נתיב, NATIV USA וכו' וכו'] אינם יכולים להגיב כאן.
כך שזה סקר לקהל מוגבל ומצומצם ביותר. חבל.
נ

כתר נתנו 'שוס' רציני השנה וסימנו מפנה בעולם המקהלות. יש להם את הרשל בריסק ושטקל, חזקים מאד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *