משרד הביטחון: "ההרוג בגבול – אינו עובד מן המנין"

שעות לאחר התקרית בה נהרג נער בן 15 בגבול מצרים, מבהירים במשרד הביטחון כי ההרוג לא נכח במקום במסגרת תפקיד שמילא • מוקדם יותר יצאו בני משפחתו בההאשמות חמורות נגד הצבא וגורמי הביטחון

תקרית הגבול החמורה בה נהרג נער בן 15 מהישוב לקיה שבנגב: במשרד הביטחון טוענים הערב כי ההרוג לא הועסק על ידם במישרין או בעקיפין וכי הוא רק התלווה לבני משפחתו שעבדו במקום.

מוקדם יותר האשימו בני משפחתו של ההרוג כי התנהלות הצבא וגורמי הביטחון – רשלנית. "הם היו צריכים להשיב אש…עבדתי שם ואני מכיר את הגזרה. כשיש עבודה, יש ליווי. למה הם נטשו את המקום? העובדים קיבלו תדריך בתחילת העבודה. אבל לא היה ליווי של הצבא. הם הגיעו רק לאחר הירי, ולא השיבו אש. איפה ראש הממשלה, איפה שר הביטחון?", אמר אביו של הנער.

בצה"ל הדגישו, מנגד, כי בניגוד לטענות האב העובדים לוו בכוח אבטחה. "הנער לא הועסק על ידי משרד הביטחון וגם לא על ידי קבלן המשנה, אלא הגיע למקום עם דודו", נאמר עוד.

כזכור, מוקדם יותר דווח כי עובד קבלן (כך נטען בהתחלה) של משרד הביטחון נהרג היום בתקרית ירי שאירעה במרחב הר חריף. מדובר צה"ל נמסר כי הירי בוצע מכיוון מצריםם וכי מדובר בירי שגוי ולא באירוע טרור.

העובד נפגע בגבו מכדור אחד – ופונה לקבלת טיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, כשמצבו מוגדר בינוני. אלא שעם הגעתו לבית החולים, נאלצו לקבוע את מותו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *