השר בנט מתייחס לסוגיית עמונה ויוצא נגד שלטון היועצים המשפטיים במסדרונות השלטון, "תפקידו של היועץ לייעץ, מתפקידה של הממשלה, למשול ומתפקידו של ביהמ"ש, לשפוט • על דו"ח המבקר בענין 'צוק איתן': "לא יכול להיות שלוקח 50 יום כדי להתמודד עם חמאס - פעם ידענו להכריע"

השר נפתלי בנט מותח הבוקר ביקורת מרומזת על רה"מ שפנה למבקר המדינה בבקשה לקיים עבורו שימוע נוסף טרם פירסום הדו"ח בענין המנהרות.

בראיון לגל"צ התייחס בנט אף לסוגיית עמונה ומתח ביקורת על התנהלות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בהתייחסו לדו"ח המבקר הצפוי לראות אור בשבועות הקרובים אמר בנט כי מבחינתו "מטרת הדו"ח אינו לערוף את ראשו של מישהו כזה או אחר, אלא בכדי להתכונן למערכה הבאה ולהכריע אותה בימים בודדים, ולא להיסחב 50 יום".

בנט מזכיר כי הוא היה זה שהביא את התוכנית שהממשלה אימצה כעבור 50 יום מאז תחילת הלחימה, תוכנית שהביאה לסיום המערכה. והבהיר כי "אין זה תקין שהממשלה מקבלת יוזמות מאת חברי קבינט, במצב תקין אין זה ראוי שעל חבר קבינט להציג גם את הבעיה וגם את הפיתרון".

"לא יכול להיות שלוקח 50 יום כדי להתמודד עם חמאס – ידענו פעם להכריע, עלינו לחזור לימי ההכרעה, פשוט להכריע", הטעים בנט.

בהתייחסו לסוגיית פינוי עמונה וחילפי המהלומות בין סיעת הבית היהודי לראש הממשלה נתניהו הכחיש השר בנט את הדיווח שהתפרסם בשבועות האחרונים בכלי התקשורת, על אולטימטום של הסיעה בפני ראש הממשלה בענין פרשת עמונה, אך הבהיר כי סיעתו תגיש ביום ראשון את הצעת חוק ההסדרה.

בנט התייחס להתנגדות היועץ מנדלבליט לעצמם מהותו של החוק בטענה כי הוא איננו חוקתי ואמר בציניות כי "תפקידו של היועץ, להעניק שרותי ייעוץ בלבד וכי הממשלה בסופו של דבר היא זו שמושלת".

"הייתי מנכ"ל בהייטק, היו לי יועצים משפטיים, המנכ"ל מחליט והיועץ מייעץ", אמר בנט והבהיר כי "על היועץ לייעץ, על הממשלה למשול ותפקידם של השופטים, לשפוט, כל אחד במקומו – היועץ איננו ראש הממשלה – רה"מ הוא ראש הממשלה"

יחד עם זאת גילה השר, "בדקנו את היתכנו של 'חוק ההסדרה' עם שורה של מומחי משפט גם בדין הבינלאומי, נשמע בשמחה את הייעוץ של מנדלבליט אך ההחלטות יתקבלו על ידי הממשלה", בענין ההסתייגות במערכת הפוליטית מהחוק מזכיר בנט, "הזהרנו מראש כי בהיעדר פיתרון אחר נגיש את ההצעה, אני מצפה מחברי הליכוד שיתמכו בחוק שיביא סוף סוף לפיתרון ההתיישבות".