ליצמן: "תמיכה בסגירת התאגיד בתמורה לפתרון מצוקת הדיור לחרדים"

"לחרדים אין ענין בתאגיד ולדבריו הם לא ירויחו כלום ממנו במידה ויקום" מבהיר שר הבריאות • באשר למשבר הדיור מגלה ליצמן: "קיים תיאום מלא בין המפלגות החרדיות לשם גיבוש תוכניות דיור מקיפות עבור המגזר החרדי"

שר הבריאות יעקב ליצמן מנפק הערב כמה כותרות בכל הקשור ליחסי המפלגות החרדיות עם ראש הממשלה בעקבות משבר הדיור ו'חוק התאגיד' העומד בראש מעייניו של רה"מ בימים אלו.

בראיון ל'קול ברמה' מתייחס ליצמן לשלל נושאים העומדים על הפרק בתוכם למשבר הדיור, זאת בעקבות פגישת החירום של חכ"י אגו"י בשבוע שעבר במעונו של האדמו"ר מויזניץ בו הוחלט כי מצוקת הדיור בקרב האוכלוסיה החרדית, תעמוד בראש סדר העדיפויות של המפלגות החרדיות במושב החורף הצפוי להיפתח מחר.

ליצמן מבהיר, כי בענין משבר הדיור "קיים תיאום מלא בין המפלגות החרדיות לשם גיבוש תוכניות דיור מקיפות עבור המגזר החרדי, ליצמן רומז כי בעקבות הקושי בהשגת פריצת דרך בנושא, יתכן פתרון ביניים והוא, ללכת לגור באזורים מתחרדים בפריפריה".

שר הבריאות התייחס גם לסערה סביב ניסיונותיו של נתניהו לפרק את 'תאגיד השידור הישראלי' והעימות בין מרכיבי הקואליציה שהדבר גרר בעקבותיו ומבהיר כי לחרדים אין ענין בתאגיד ולדבריו הם לא ירויחו כלום ממנו במידה ויקום, בכך הגיב ליצמן לדיווחים כי הוא עצמו בניגוד לעמיתו שר הפנים אריה דרעי, כן מתכוון לתמוך ביוזמת נתניהו לסגירת התאגיד.

ליצמן מגלה כי שר הפנים אריה דרעי כלל לא היה מתואם עמו כשהודיע כי יתנגד לסגירת התאגיד.

"לא הבנתי מה נתניהו רצה פעם ומה הוא רוצה היום בנושא התאגיד, אני לא יודע אם זה בתוך ההסכם הקואליציוני. ביקשתי לדעת כמה זה יעלה, אינני מוכן שיקצצו לי במשרד הבריאות בגלל ביטול התאגיד". הבהיר שר הבריאות נחרצות.

הוא הוסיף כי ההצבעה בעד דעתו של ראה"מ מעניקה לו פתחון פה לומר: "כמו שאנחנו מקיימים את ההסכם קואליציוני, תקיימו גם אתם את חלקכם בסיעוד ובדיור".

"ההסכם הקואליציוני מחייב אותנו להצביע עם רה"מ, אבל זה נותן לי פתחון לשאול מה עם רפורמת הסיעוד. אני לא אעשה תנאי, אבל אוודא שהרפורמה עומדת להיות מבוצעת", מבהיר ליצמן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *