אזכרה בסימן שאלה: לאחר ההודעה על ביטולה של עצרת האזכרה השנתית לזכרו של רה"מ המנוח יצחק רבין בעקבות חילוקי דעות בין המארגנים, הודיע יו"ר מפלגת העבודה כי המפלגה תיקח על עצמה את קיומה של העצרת

יו"ר העבודה ח"כ יצחק בוזי' הרצוג הודיע היום, כי בעקבות הודעת מארגני העצרת לזכרו של רה"מ המנוח יצחק רבין על ביטול עצרת האזכרה השנתית לראשונה זה 21 שנים, בשל קשיים בהשגת תיקצוב ומימון לארוע שעלותה מסתכמת במאות אלפי שקלים, הרי שמפלגת העבודה תיקח על עצמה את קיום העצרת על כל המשתמע.

יצויין, כי מארגני העצרת השנתית כבר השיגו את אישור המשטרה כמו גם את שאר האישורים הנדרשים לשם קיום עצרת האזכרה שאמורה היתה להיערך במוצאי השבת הבאה בכיכר רבין בתל אביב, אולם בשל קושי בהשגת מימון העצרת שעלותה מסתכמת בכ-800.000 ש"ח הרי שהמארגנים הודיעו על ביטולה.

תא"ל במיל' אסף אגמון שהיה מיוזמי האירוע סיפר, "לקראת יום כיפור גיליתי שהשנה כנראה לא תהיה עצרת לציון רצח רבין, בשל היעדר גוף שמוכן ליטול על עצמו את האחריות לקיומה".

לדבריו, "לקחתי על עצמי לנסות לקיים את העצרת, כולל לגייס את התקציב הדרוש לקיומה. לצערנו, אנו נאלצים לבטל את העצרת המרכזית, לאחר שלא נמצאו מספיק תורמים שיממנו את כיסוי העלויות לקיומה. זה כתם בהיסטוריה של מדינת ישראל".

מי שאחראי על הפקת העצרת השנתית זה 20 שנה חמי סל אמר כי "כמי שמלווה את העצרות השנתיות ב-20 השנים האחרונות, זה בלתי נתפס עבורי שהשנה לא תתקיים העצרת המסורתית בכיכר רבין – דווקא עכשיו, לאור קולות השיסוי והפילוג שעולים בחברה הישראלית, היה ראוי שכולנו נגיע ונמלא את הכיכר. אנחנו רוצים להודות מעומק לבנו לכל אותם תורמים שהתגייסו לעזור, למשטרת תל אביב, לעיריית תל אביב-יפו ולשאר שירותי האבטחה ולכל מי שהתנדב לדבר ולהופיע בעצרת ולתרום לה".

בהודעה שפרסם הרצוג נאמר, כי "תמיד היתה העצרת באחריות גורמים פרטיים וחיצוניים – אבל לאור העובדה שמדובר בהירצחו של מנהיגנו, ראש מפלגת העבודה, יצחק רבין זכרונו לברכה, אנו מתעקשים לקיים עצרת חלופית".