לאחר שלושה חודשים של פגרת קיץ, מושב החורף של הכנסת ייפתח אחה"צ • הקואליציה הודיעה כי תחרים את נאומי החכי"ם הערבים לאחר שאלו החרימו את הלווית פרס • ח"כ חזן: "לא אפקיר את המליאה, אפר משמעת קואליציונית על מנת להשיב לנאומי ההסתה"

הכנסת תתכנס היום בשעה 16:00 אחה"צ לרגל סיום שלושת חודשי פגרת הקיץ ותחילת מושב החורף בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין שאף ישאו דברים.

המושב ייפתח בנאומו של יושב ראש הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, לאחריו צפוי לשאת דברים נשיא המדינה בהמשך צפוי לנאום ראש הממשלה ולפי כללי הפרוטוקול גם יו"ר האופוזיציה.

יצוין כי המושב יפתח במחאה של חברי סיעות הקואליציה נגד חברי הרשימה הערבית המשותפת, מחאה שתבוא לידי ביטוי בהחרמת נאומי חברי הכנסת הערבים הנמנים על סיעה זו.

בכך מבקשת הקואליציה לבטא את מחאתה נוכח העובדה כי חברי הרשימה הערבית המשותפת, קיבלו החלטה להחרים את טקס הלווייתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס שנפטר לפני כחודש, תוך שחלק מהם מאשים את פרס באחריותו לטבח העם הפלסטיני.
על ההחלטה הוטלה משמעת קואליציונית כך שכלל הסיעות החברות בקואליציה ייצאו מאולם המליאה שעה שחבר כנסת ערבי יקום ממקומו בדרכו לדוכן הנואמים בכדי לשאת את דבריו.

חבר הכנסת אורן חזן שבימים אלו נשקלת האפשרות בקרב גורמים במפלגה להדיחו מחברות בסיעת הליכוד הודיע, כי לא ישעה למשמעת הקואליציונית וכי בכוונתו להישאר במליאה על מנת שלא להפקיר את האולם לנאומי ההסתה של חברי הכנסת הערבים, "אשאר במליאה ואהיה שם כדי למחות ולהשיב לנאומי ההסתה של חברי הכנסת הערבים, לא אתן להם לנצל את ההזדמנות שהאולם ריק ממחנה הימין בכדי שיוכלו להסית ללא הפרעה".

דבר נוסף שיעורר ענין הערב במליאה, הוא נאומו של יו"ר האופוזיציה הרצוג שצפוי לפי כללי הטקס לשאת אף הוא דברים, עם סיום נאומו של רה"מ.

העובדה שבשבועות האחרונים מלמדים דיווחים עקשניים על מו"מ המתנהל מאחורי הקלעים בין רה"מ ליו"ר האופוזיציה כאשר אופציית ממשלת האחדות הינה על השולחן.

תביא לשימת לב מיוחדת ותילי פרשנויות סביב כל משפט שייצא מפיו של יו"ר המחנה הציוני הערב בעת נאומו.

כזכור לפני שבועות אחדים תקפה ח"כ יחימוביץ' את הרצוג על ניהול המגעים עם רה"מ ואמרה, כי יהיה זה מגוחך לראות את הרצוג תוקף את נתניהו ואת מדיניותו מעל דוכן המליאה, כאשר בד בבד הוא מנהל עמו מגעים לשם הצטרפות לממשלתו.