שרת המשפטים יוזמת הצעת חוק שתצמצם באופן דרמטי את השפעת שופטי העליון בהכרעה לגבי זהותם של שופטים חדשים הנבחרים לכהן בביהמ"ש • ח"כ לבני: "הממשלה הזאת לא תנוח עד שהיא תרסק לגמרי את כל שומרי הסף"

לקראת ההכרעה על מינויים של ארבעה שופטים חדשים לעליון שאמור להיסגר בשבועות הקרובים, נחשף הערב כי שרת המשפטים ח"כ שקד מ'הבית היהודי' מקדמת הצעת חוק שיצמצם באופן דרמטי את השפעת שופטי העליון בהכרעה לגבי זהות שופטים הנבחרים לכהן בביהמ"ש המתנהל כיום בשיטת 'חבר מביא חבר'.

לפי הדיווח "שרת המשפטים שקד הגישה באמצעות ח״כ אילטוב מישראל בתינו, המכהן כחבר בוועדה למינוי שופטים, חוק שמבטל את הצורך ברוב מיוחס למינוי שופטים בעליון ומייתר את הצורך בהסכמת הנשיאה נאור וחבריה".

לפי הדיווח שרת המשפטים כבר הודיעה על כך לנשיאת העליון השופטת מרים נאור ואף עדכנה בענין את נתניהו שהביע את תמיכתו במהלך.

מהפורום המשפטי למען ארץ ישראל נמסר כי הם מברכים על יוזמת שרת המשפטים, "השרה שקד מבצעת צעד נוסף, אמיץ ומשמעותי להפיכת בית המשפט העליון לכזה שמייצג את כל חלקי החברה הישראלית – וכך מחזקת את אמון הציבור במערכת המשפט", לשון תגובת הפורום.

ואילו שרת המשפטים לשעבר חברת הכנסת ליבני תקפה את היוזמה ואמרה שנראה כי "הממשלה הזאת לא תנוח עד שהיא תרסק לגמרי את כל שומרי הסף, את הדמוקרטיה ואת בית המשפט העליון. על ההגה של ה-D9 יושבים שקד ונתניהו. מספיק עם זה", קראה לבני.