דיון סוער בוועדת הכלכלה: "ראש הממשלה שורף את הבית"

הקרב על התאגיד: וועדת הכלכלה קיימה הבוקר דיון טעון בנושא, במהלכו תקפו חברי האופוזיציה במילים קשות את התנהלותו של ראש הממשלה • ח"כ רוזנטל: "'הקיסר הסגול' של מדינת ישראל מהלך אימים"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

וועדת הכלכלה של הכנסת דנה הבוקר בסוגיית תאגיד השידור הציבורי. ע"פ תכניתו של רה"מ ההחלטות בנושא יתקבלו בוועדה ייעודית ולא בוועדת הכלכלה, אולם חברי הכנסת מהאופוזיציה ניצלו את הדיון כדי למחות כנגד התנהלות רה"מ בסוגיה.

יו"ר הועדה, ח"כ כבל, פתח את הדיון בנאום חריף ואמר: "אני עובד כאן בכנסת שנים ארוכות, אי-אפשר להאשים אותי שאני תמים. ראיתי טריקים ושטיקים, אבל אני נשבע לכם שדבר כזה עוד לא ראיתי. מעשה כל-כך ציני, כל-כך נכלולי, כל-כך אופורטוניסטי. אני חושב שראש הממשלה שורף את הבית. זו סיסמה יפה לומר לנתניהו 'עד כאן', אבל זה גם צו חיים.

תסלחו לי חבריי העיתונאים – כן, גם אתם מהתאגיד – למה אתם שותקים? איך אתם לא מרעידים את הרחובות ומחשיכים את המסכים? הדמוקרטיה היא לא העניין שלכם, רק הסקופים? איפה הסולידריות שלכם? איפה השליחות שלכם? הפקרתם אותנו הפוליטיקאים לעשות את המלחמה הזאת לבד, והפקרתם את עצמכם.

אני נשבע: במאבק הזה אאבק עד השנייה האחרונה, אעשה דברים שלא עשיתי שנים, כי אין מלחמה צודקת מזו על הבית שלי. אני פונה אליכם העיתונאים: אל תפקירו אותנו הפוליטיקאים במלחמה הזאת. אני מתכוון למסור את נפשי במאבק הזה, ואני מקווה שלא אהיה לבד".

יצוין כי במהלך הדיון נשמטו שניים מהטיעונים המרכזיים של ח"כ ביטן (בשם נתניהו) בענין – אי מוכנות לשידור וחסכון תקציבי. יו"ר התאגיד הוכיח לחברי הכנסת כי הם מוכנים לעליה לשידור כבר בראשון לינואר ואילו סגנית הממונה על התקציבים באוצר, שירה גרינברג, אמרה בדיון: "אם התאגיד נסגר, יש לזה עלות של 370 מיליון שקל כל שנה, ויש סכנה להכנסות המדינה מהנכסים של רשות השידור בשווי 1.7 מיליארד שקל, שתלויים בפינוי העובדים. כמובן שיש עלויות נוספות שיכולות להיות מחשיפות, אבל לזה נוכל להתייחס רק כשיהיו מקרים נוספים. העלות שאנחנו מציגים היא של פערי שכר בין התאגיד לרשות, אופן התפעול בין התאגיד לרשות השידור וכמובן איחוד כל הגופים, לרבות החינוכית".

ח"כ דב חנין אמר בדיון כי "ראש הממשלה שובר כאן את כל שיאי הציניות ומוכיח שאין לו שום מצפון. יש כאן מסר חד – ראש הממשלה לא רוצה שידור ציבורי, אלא שידור של בעלי ההון. הוא רוצה תקשורת מוחלשת, מרוסקת. הוא מסתכל צפונה, רואה את ארדואן וחושב – וואלה, אפשר לעשות את זה גם כאן. אתם חושבים שאכפת לו מהעובדים? היצירה הישראלית הולכת לאכול אותה".

ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) אמר: "הזיגזג ההזוי שמשחק בגורלות של אנשים ומשחק עם הרפורמה שראש הממשלה הצביע בעדה הוא מסוכן! זה לא קרב של ימין או שמאל. המאבק על השידור הציבורי הוא מלחמה על עתיד הדמוקרטיה הישראלית.

תאגיד השידור הציבורי הוא ביטוי מובהק לדמוקרטיה וביטוי למגוון הדעות בחברה הישראלית המורכבת ולקשת התרבותית. התאגיד הוא ביטוי בולט לעיתונות החופשית".

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר בדיון: "הסיפור של התאגיד הוא עוד צעד ממהלך מקיף ומתוכנן הרבה יותר. 'הקיסר הסגול' של מדינת ישראל מבקש להלך אימים על כל מוסדות הביקורת במדינה ועל שומרי הסף כולם.

נתניהו פועל להחליש את מבקר המדינה, להצר את צעדיו של היועץ המשפטי לממשלה, להחליש את הכנסת ולפגוע בבית המשפט. זה לא אקראי. ההתקפות על התאגיד ועל התקשורת כולה הן חלק מאותה תכנית סדורה – מהלך מחושב ומתוכנן שמטרתו רמיסת שומרי הסף וגופי הביקורת בישראל.

עלינו, חברי האופוזיציה, להתייצב מאחורי שר האוצר משה כחלון, המשמש כאצבע האחרונה בסכר. אם הוא לא יעמוד בזה – השיטפון יפרוץ".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell