התאגיד: נתניהו וכחלון סיכמו על הקמת ועדה שתביא לסיום המשבר

לאחר שהחרים את נאומי נתניהו ונראה היה כי המשבר מתפתח לכדי מימדים של אבדן שליטה ואיום ממשי על שלימות הקואליציה, הודיעו רה"מ ושר האוצר על הקמת צוות בין משרדי משותף שיגיש המלצותיו בתוך 3 שבועות

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

האם המשבר הקואליציוני שהחל מתגלגל בעקבות הוויכוח שניטש בין נתניהו לכחלון לגבי עתיד 'תאגיד השידור הציבורי' מאחורינו או שמא מדובר בהפוגה בת שלושה שבועות לקראת הדבר האמיתי?

לאחר שהחרים את ישיבת ראשי סיעות הקואליצה ובהמשך גם את נאום פתיחת מושב החורף של רה"מ, יצאו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בהודעה משותפת לאחר שבדיונים שנערכו בין הצדדים הוחלט על הקמת צוות משותף של משרדי האוצר והתקשורת לבחון את נושא תקציב השידור הציבורי.
הצוות יגיש את המלצותיו לנתניהו וכחלון תוך שלושה שבועות.

בהודעה שפירסמו השניים נאמר, כי "לאור קביעתו של שר האוצר משה כחלון, שתקציב השידור הציבורי לא יחרוג מסך ההוצאה התקציבית המתוכננת, החליטו רה״מ נתניהו ושר האוצר כחלון להקים צוות משותף של משרדי רה״מ, האוצר והתקשורת, זאת על מנת לבחון את הנושא.

הצוות יגיש המלצותיו לרה״מ ושר האוצר בתקופה של עד שלושה שבועות", לשון ההודעה.

החברים בצוות יהיו מנכ"לי המשרדים, ראש הסגל של רה"מ, יואב הורוביץ וראש אגף התקציבים באוצר, אמיר לוי.

נזכיר, כי לאחר שראש הממשלה הודיע על כוונתו להביא כבר ביום ראשון הקרוב את הצעת החוק לביטול תאגיד השידור הציבורי לאישור בממשלה, הודיע כחלון כי יממש את זכות הווטו להחלטה במידה וזו תעבור.

במסגרת ההסכם הקואליציוני ניתנה לשר האוצר האפשרות להטיל וטו על כל החלטה הטומנת בחובה הוצאה כספית של למעלה מ-10 מיליון שקלים.

עם פירסום הידיעה הודעה יו"ר הקואליציה ח"כ ביטן על ביטול את מסיבת העיתונאים שתוכננה לשעה 16:00, במהלכו היה אמור לצאת נגד כחלון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן