"אני אפסיד את הבחירות בגלל תוכנות ריגול שהפעילו האמריקאים"

פרנואיד או ריאליסט? תחקיר שיתפרסם מחר ב'הארץ' מתחקה אחר שורשי המאבק של נתניהו בתקשורת וחושף שיחת טלפון סנסציונית של ראש הממשלה לעיתונאי ישראלי ביום הבחירות
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נתפס בציבור – במידה לא מועטה של צדק – כפרנואיד הסבור שכל העולם נגדו. תחקיר מקיף שיתפרסם מחר ב'הארץ' יתרום מן הסתם לחיזוק התפיסה האמורה, לפחות בקרב מתנגדיו.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו עוסק בתקשורת באופן אובססיבי ורווי פרנויות ומטרתו שליטה בכל ענפי התקשורת והחלשתה. מהמנכ"לים שקיבלו ממנו שיחות נזיפה בשעות הלילה, התדרוכים הקבועים לכל הפאנליסטים בערוץ 2, ועד האיום המרומז על מו"ל עיתון", נכתב בעיתון בנוגע לתחקיר.

בתחקיר, פרי עבודתם של העיתונאים נתי טוקר וגידי וייץ, מובא הסיפור הבא: "ב-17 במרץ 2015 בשעה 13:36 צילצל הטלפון של אחד העיתונאים הבכירים במדינה. "אני מעבירה לך את ראש הממשלה", הודיעה לו המזכירה. "שלום, מר נתניהו", פתח העיתונאי את השיחה. "אני רוצה לומר לך שמה שקורה היום זו גניבת בחירות", רעם קולו של ראש הממשלה, "לא היה דבר כזה בשום דמוקרטיה בעולם. כיוון שאתם בתקשורת לא טיפלתם בשערורייה שמתרחשת כאן, אני עומד להפסיד את הבחירות". "על מה אתה מדבר?", הגיב העיתונאי בהשתאות, "אתה ראש הממשלה הבא". "אני לא", הודיע לו בנימין נתניהו, "תנועת V15, בגיבוי ושיתוף הממשל האמריקאי, הביאו לכאן תוכנות… אתה יודע על מה אני מדבר. אני לא רוצה להרחיב בטלפון, כן? תוכנות-על שמאתרות את הבוחרים".

העיתונאי הבכיר לא ידע לאילו תוכנות מסתוריות נתניהו מתכוון. המשך הדברים של ראש הממשלה – שהתייחסו לקשר חובק עולם, אשר כלל את הממשל האמריקאי והשירותים החשאיים, תנועת V15, יצחק הרצוג והתקשורת הישראלית שקשרו כולם להפילו – נשמע לו פרנואידי. "מה אתה מציע שאני אעשה עם המידע הזה? היום הקלפיות נסגרות", הגיב העיתונאי. "אני רוצה שתדע שזה מה שקרה", חתם נתניהו את השיחה בנימה פטליסטית ומאשימה, "אתם לא נוגעים בזה. אתם לא מטפלים בזה. לכן אני אפסיד את הבחירות"".

בסביבתו של נתניהו הגיבו בזעם לתחקיר ובחרו לתקוף בחריפות את העיתון. "שורת הכזבים וההשמצות המסולפות שאתם מייחסים לראש הממשלה נתניהו רק מוכיחה שוב עד כמה עיתונכם מוטה ומגמתי נגדו ועד כמה אתם מסלפים את המציאות. אותנו זה לא מפתיע. זה שנים, 'הארץ' הפך להיות עיתון שמוציא את דיבתם של צה"ל וישראל בעולם, ושאינו מייצג אפילו שמץ ממגוון העמדות של הציבור הישראלי הרחב. אין פלא שהציבור הרחב איבד את אמונו בכם. אנו יכולים רק לקוות שהעובדה שקונצרן העיתונות הגרמני 'דומון שאוברג', שעסק בהפצת תעמולה נאצית בזמן מלחמת העולם השנייה, רכש 20% ממניות 'הארץ' – אינה קשורה להלך רוח זה", נאמר בתגובה ששגרה לשכת ראש הממשלה.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן