ראש הממשלה ממשיך בקו הדיפלומטי בכל הקשור להבעת עמדותיו בענין מערכת הבחירות בארה"ב ובניגוד לעבר, נזהר שלא להביע עמדה שיכולה להתפרש כתמיכה במי מהמועמדים • הרצוג: "על רה"מ להבהיר כי אינו מתערב בחירות בארה"ב"

ראש הממשלה התייחס היום במהלך ישיבת סיעת הליכוד לבחירות שיתקיימו מחר בארה"ב, ואמר כי לא משנה מה תהיה התוצאה בבחירות ומי יבחר או תיבחר לכהן כנשיא, היחסים בין המדינות יוסיפו להיות חזקים.

"מחר מתקיימות הבחירות לנשיאות ארה"ב., אמרתי בממשלה ואני חוזר על כך בסיעתנו בכנסת, תהיה אשר תהיה התוצאה, היחסים בין ארה"ב לישראל יוסיפו להיות איתנים וחזקים".

רה"מ הדגיש כי "היחסים הללו מבוססים קודם כל על ערכים משותפים של חופש, של דמוקרטיה, של קידמה. וכשמסתכלים באזור מסביבנו מבינים עד כמה הערכים הללו ייחודיים והם מבוססים גם על אינטרסים משותפים שנובעים מהערכים המשותפים הללו".

"העם האמריקני רואה במדינת ישראל בעלת ברית ייחודית ונאמנה בכלל בעולם אבל בוודאי בתוך המזרח התיכון הסוער והרוגש".

כראיה לדבריו, ציטט נתניהו סקר שהתפרסם לאחרונה בארה"ב, המצביע על האהדה שרוכש העם האמריקני כלפי ישראל, "הדברים הללו באים לידי ביטוי בסקר גאלופ שעוקב אחרי היחס של הציבור האמריקני לישראל. ב-16 השנים האחרונות אנחנו רואים שהתמיכה היא חזקה – והיא הולכת ומתחזקת משנה לשנה", אמר נתניהו.

"אני שב ואומר כאן מה שאמרתי בקונגרס האמריקני ובהזדמנויות אחרות: לישראל אין ידידה טובה יותר מארה"ב ולארה"ב אין ידידה טובה יותר מישראל".

יצויין כי בניגוד למערכת הבחירות האחרונה בארה"ב שהתקיימה לפני 4 שנים, אז התערב נתניהו לטובת המועמד הרפובליקני מיט רומני שהפסיד לטובת כהונה שניה לברק אובאמה תוך שהוא סופג ביקורת רבה מכל כיוון, כעת נזהר רה"מ ושומר על קו ממלכתי לאורך כל הדרך.

נתניהו אף אסר בימים האחרונים על חברי הממשלה להתראיין בנושא הבחירות בארה"ב.

במקביל, קרא היום יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג לרה"מ,להכריז בפומבי כי הוא אינו מתערב בבחירות בארה'ב.