אחרי אונסק"ו: ישראל הצליחה לסכל את צירוף הפלסטינים ל"אינטרפול"

מדינת ישראל נחלה היום ניצחון מוחץ במגרש הבינלאומי כאשר הצליחה לסכל את יוזמת הפלסטינים להצטרף לארגון השיטור העולמי, ה'אינטרפול' • רוסיה הפתיעה כשהובילה את חזית ההתנגדות למהלך הפלסטיני • נתניהו: "מדובר בשינוי מעמדה הבינלאומי של ישראל"

לאחר הכישלון שנחלה ישראל לפני כשבועיים באונסק"ו, כשלא הצליחה לסכל את יוזמת הפלסטינים להכריז על הכחשת הקשר ההיסטורי בין ישראל להר הבית, נרשמה היום שעה של קורת רוח בצד הישראלי כאשר ישראל הצליחה בכל זאת לסכל את יוזמת הפלסטינים להצטרף ל'אינטרפול' – "הארגון הבינלאומי לשיטור פלילי".

ה'אינטרפול', הנו הארגון הבינלאומי השני בגודלו בעולם אחרי האו"ם, וחברים בו נציגים מכ-190 מדינות. מטרת הארגון העברת מידע ושיתוף פעולה מודיעיניים בין המדינות החברות בו, מה שמביא לתועלת רבה בכל הקשור למלחמה בפשיעה הבינלאומית.

הפלסטינים מנסים זה זמן רב להתקבל כחברים מן המנין לשורות הארגון, אלא שהיום החליטה ברוב קולות, העצרת הכללית של הארגון שהתכנסה באי באלי שבאינדונזיה, להצביע נגד בקשת ההצטרפות של הפלסטינים. הארגון החליט במקביל להשהות את כלל הדיונים באשר להצטרפות חברים חדשים לארגון.

ראש הממשלה הביע שביעות רצון מסיכול היוזמה ואמר, "הבוקר חסמנו ניסיון של הפלסטינים להצטרף לאינטרפול – זה שינוי של מעמדה הבינלאומי של ישראל. הדבר הזה התאפשר בעבודה מאומצת של אנשי משרד החוץ והמלל ואני מודה להם".

לדברי רה"מ, "המאבק בגופים בינלאומיים שישקפו את האינטרסים שלנו ושל מדינות רבות ימשך גם במועצת הביטחון. ישראל פורצת למרחב העולמי והדבר יתבטא בכל מוסדות האו"ם והמוסדות הבינלאומיים".

יצויין כי סיכול המהלך הפלסטיני נבע כתוצאה מעבודה משותפת של משרדי החוץ, המשרד לביטחון הפנים ומשלחת משטרת ישראל לעצרת הארגון בראשות ראש אגף החקירות מני יצחקי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן