כחלון: "עד סוף הקדנציה נפתור את הבעיה של הזוגות הצעירים"

כחלון התייחס לביקורת הציבורית המופנית כלפיו בגין העובדה כי טרם מורגשת הירידה המיוחלת בשוק הדיור - "יש תחושה שאני העליתי את המחירים, אנחנו כרגע בשיא התנופה" והביע תקווה כי עד לסוף הקדנציה תבוא הבעיה על פתרונה

שר האוצר משה כחלון התייחס היום לתקציב הדו שנתי שעבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, למצוקת הדיור וכן לאתגרים הכלכלים בפניהם עומדת מדינת ישראל.

ביום עיון של אגף התקציבים באוצר אמר כחלון כי "ישנם כמה בעיות שטרם פתרנו אך אנחנו עובדים עליהם. אני מדבר בעיקר על משבר הדיור. זה משבר של 10 שנים, לא אנחנו יצרנו אותו אך הגענו הנה כדי לפתור אותו".

שר האוצר התייחס לביקורת המושמעת נגד צעדיו בנושא שאינם נותנים אותות בשטח ואמר, "יש תחושה שאני העלתי את המחירים. אנחנו כרגע בשיא התנופה במחיר למשתכן. הפעולה החשובה ביותר היא שהפסקנו את הספסרות של הקרקע עם מחיר למשתכן". כחלון הוסיף כי "לדעתי עד סוף הקדנציה נפתור את הבעיה של הזוגות הצעירים".

בהתייחסו למצבה הכלכלי הכללי של ישראל אמר, "נתוני המקרו הם מצויינים, וכלכלת ישראל איתנה, ואת זה אומר ראש הממשלה, זה לא מגיע מהאוויר, זה מגיע ממשרד האוצר. זה בא לידי ביטוי גם בדירוג העולמי של חברות הדירוג. הכלכלה הישראלית היום מאד מוערכת. יש סעיף אחד חלש בדו"חות, וזה היציבות הפוליטית. אין לי ספק שאחרי שנעביר את התקציב הדו שנתי, העולם ייראה את זה אחרת. אני בטוח שאחרי שהתקציב יעבור נקבל ונתחזק עוד יותר. הצמיחה היא חשובה, משקיעים המון בצמיחה. נראה את זה גם בשנה הבאה".

כחלון סיפר כי בפגישה עם הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, הוא אמר לו כי "תודות לתקציב אני יכול למלא את תפקידי כרמטכ"ל בצורה המיטבית".

כחלון הבהיר, כי "לפני שנה הגעתי למשרד האוצר במטרה להוביל מהלכים, וזה לא סוד, גם מבחינת המבנה הפוליטי, יכולתי לבקש כל תפקיד שרציתי, למעט להיות ראש ממשלה, שיהיה ברור. לא יודע אם הייתי מתאים לתפקידים אחרים, אך הייתי מקבל אותם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *