גואטה נגד שקד: "הדרת מזרחיים גם במערכת המשפט"

לאחר שהציגה את רשימת המועמדים מטעמה לבחינת חברי הוועדה למינוי שופטים, יוצא חבר הכנסת יגאל גואטה נגד שרת המשפטים בשל העובדה כי "מתוך 28 המועמדים - רק 3 מזרחיים" • "נמשיך להאבק על מקומם של המזרחים בחברה ובכל עמדות המפתח"

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס הנושא את דגל המלחמה ב'הדרת המזרחים', יוצא נגד שרת המשפטים איילת שקד, לאחר שזו פרסמה בימים האחרונים את רשימת המועמדים מטעמה, הראויים לכהן כשופטים במערכת המשפט, לעיונם של חברי הוועדה למינוי שופטים.

"מתוך 28 המועמדים שהציגה השרה – רק 3 מזרחיים', קובל ח"כ גואטה.

בדברים שנשא במליאת הכנסת תקף את השרה שקד והדגיש את הנושא הטעון של 'הדרת מזרחים' והפעם בניצחוה של השרה.

"מתוך עשרים ושמונה מועמדים לשופטים בבית המשפט העליון שובצו ברשימה רק שלושה מועמדים מזרחים – אני פה להציג בפניכם את הפער, בין ציטטות מחכימות השזורות בלשון יפה,לבין המציאות העגומה", ציין גואטה.

גואטה הזכיר בדבריו את התנגדותה של שקד רק בשבוע שעבר להצע"ח לאפליה מתקנת שניסה להעביר, "כידוע לכולם שבשבוע שעבר התנגדה השרה שקד להצעת החוק שהגשתי בה יזכו בזכות ולא בחסד המזרחיים לייצוג הולם בתאגיד השידור הציבורי בטענות שונות ומשונות".

"חברים יקרים בתי המשפט בכלל ובית המשפט העליון בפרט צריכים להיות הראי של החברה בישראל ולשקף זאת הן בייצוג הולם לכלל הציבור בישראל והן במגוון הדעות שהם מייצגים".

גואטה מבטיח: "נמשיך להאבק על מקומם של המזרחים בחברה ובכל עמדות המפתח ככל שידרש עד שיקבלו את המגיע להם בזכות ולא בחסד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן