לאחר שלשה שבועות של הפסקת אש התחדשה בימים האחרונים הלחימה בעיר המוכה • צבא סוריה, בגיבוי כוחות רוסים, הפציץ את בתי החולים בעיר וגורמי חירום מעריכים כי 300,000 איש נותרו ללא סיוע רפואי • ארה"ב לרוסיה: "עצרו את הזוועה"

הטבח בחאלב נמשך: מספר ימים לאחר שצבא אסד, בשיתוף עם חיל האוויר הרוסי, חידשו את הלחימה בחאלב מגיעים מהעיר דיווחים על קטסטרופה בקנה מידה חסר תקדים.

ע"פ שורה של דיווחים שהתקבלו הן מגורמי סיוע, הן מעיתונאים והן מלוחמי אופוזיציה הנמצאים בעיר, במהלך הימים האחרונים מצאו את מותם בהפצצות מאות אזרחים, בהם גם נשים וילדים.

בנוסף, בשעות האחרונות נתברר כי כל בתי החולים ומוקדי הסיוע הרפואי בעיר הופצצו, מה שגורם לכך שלמעלה מ-300,000 איש נותרו בעיר ללא סיוע רפואי מינימלי.

הגר"י יוסף: "בסוריה מתרחש רצח עם, כיהודים אסור לנו לשתוק"


ההתרחשויות האחרונות לא נעלמות מעיני המערב, שמנסה, ללא הצלחה של ממש, לעצור את הטבח. היועצת לביטחון לאומי של ארצות הברית, סוזן רייס, קראה היום לרוסיה "להפסיק מידית את הסלמת האלימות". היא הוסיפה: "ההרס של תשתיות החיוניות להצלת חיים מותירה את האזרחים הנצורים, כולל ילדים וקשישים, בלי שום שירותי בריאות מצילי חיים. הם בעצם מושארים למות".

סגן מזכ"ל האו"ם הצטרף לדבריה ואמר: "מה שקורה בחאלב זה דבר מזעזע. תוסיפו לכך את בתי החולים שהופצצו ודמיינו באילו תנאים חיים האזרחים שם – זה בלתי נסבל".

ואילו ברוסיה מתעקשים שמדובר בדיווחים שקריים. "אנחנו לא מפציצים בחאלב ולא ידוע לנו על מטרות שהופגזו שם", טוען משרד החוץ הרוסי שבוחר להתעלם במודע מהעדויות המזעזעות מהשטח.

האיראנים על הגבול: הקימו בסוריה מפעל לייצור טילים נגד ישראל