"כפי שנתבקשנו ע"י רה"מ": האם זה המייל שיסבך את שמרון ונתניהו?

סערת הצוללות: היועמ"ש של משרד הביטחון דיווח במייל על התערבותו של עו"ד שמרון לטובת המספנה הגרמנית "כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה" - כך נחשף אמש • שמרון מכחיש

פרשת הצוללות מוסיפה להסעיר את המערכת הפוליטית: העתונאי רביב דרוקר חושף הערב בחדשות 10 מייל שמוכיח – לכאורה – כי דוד שמרון התערב למען קונצרן הצוללות הגרמני בקרב משרד הביטחון, זאת תוך גיבוי של ראש הממשלה.

ע"פ הדיווח, את המייל שלח בשיאם של ימי 'צוק איתן' ב-2014 היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן-ארי, למנכ"ל המשרד. במייל מעיד בן ארי כי עו"ד שמרון התקשר אליו וביקש ממנו לפעול לשאת ולתת עם לקוחותיו – "בהוראת נתניהו".

לשון המייל כפי שנחשף הערב: "חוץ מזה שקיבלתי עותק של פניית ראש המל"ל אליך, התקשר אליי עו"ד דוד שמרון, המייצג את 'קונסורציום תיסנקרופ', וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה".

מדובר במידע מעט בעייתי עבור נתניהו ובעייתי מאוד עבור עו"ד שמרון. מעט בעייתי עבור נתניהו – כי שמרון, כך ע"פ המייל, ביקש לפעול למען המספנה "לבקשת ראש הממשלה". אם כי חשוב להדגיש כי נתניהו יכול לטעון שהדברים נאמרו על דעת שמרון בלבד.

בעייתי מאוד עבור שמרון – היות ושמרון טען לאחר התפוצצות הפרשה כי מעולם לא שוחח עם גורם רשמי כלשהו בענין המספנה הגרמנית, משום ניגוד עניינים.

בתגובה לדברים מסר עו"ד שמרון: "לא אמרתי לעו"ד אחז בן-ארי דבר על ראש הממשלה. גם לא ידעתי דבר על בקשת ראש הממשלה שעליה אני למד רק עכשיו מהתקשורת, ועל חיבור הדברים על ידי בן-ארי. הפירוש היחיד האפשרי למייל זה, אם הציטוט על ידך נכון, הוא שבן-ארי ידע על בקשת ראש הממשלה, שעליה לא היה לי שמץ של מושג. גם לא היה לי שמץ של מושג על מעורבות ראש הממשלה בעניין הספינות. כל פירוש אחר אינו מתחבר לאמת".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "עו"ד דוד שמרון מעולם לא שוחח עם רה"מ נתניהו על המכרז הנ"ל. אחרי שמערכת הביטחון יצאה למכרז לרכישת ספינות שטח, ממשלת גרמניה התפשרה במחיר. לאור זאת, המליצו המל"ל ומשרד החוץ לרה"מ ושר הביטחון לבטל את המכרז ולקבל את ההצעה הגרמנית המשופרת, גם לאור חשיבות הקשר האסטרטגי עם גרמניה".

כצפוי, באופוזיציה מיהרו לעוט על המידע. ח"כ זהבה גלאון הגיבה בחריפות ואמרה: "הפרשה ממשיכה וצוללת לתוך ניגוד העניינים של ראש הממשלה. נתניהו שיקר. אם למישהו עוד היה ספק, הוא ידע ששמרון מתווך בעסקה. רה"מ היה פנוי לדאוג, בשיא מבצע "צוק איתן", בזמן שאורון שאול נעדר בעזה והעם חרד במקלטים, לכיס של חבר שלו, מכל שאר הדברים על סדר היום. מודה, אפילו אני לא חשבתי שנתניהו מסוגל לציניות כזו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *