"מחיקת דאע"ש צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של העולם כולו" אומר המלך עבדאללה שמציין כי הדבר לא יתאפשר ללא עזרת היהודים, ובני הדתות אחרות • "שוחחתי בימים האחרונים עם טראמפ והכימיה בנינו היתה מצוינת" גילה מלך ירדן

בראיון לרשת ABC האמריקנית, מתייחס עבדאללה מלך ירדן למתיחות במזרח התיכון כמו גם למלחמה הכלל עולמית מול דאע"ש ואומר כי העולם יוכל להביס את ארגון הטרור רק בעזרת היהודים וארה"ב.

עבדאללה גילה כי שוחח בימים האחרונים עם הנשיא האמריקני הנבחר דונאלד טראמפ וכי הוא משוכנע שבידיו יהיה לשנות את המצב במזרח התיכון.

"הייתה לי את ההזדמנות לשוחח בימים האחרונים עם הנשיא הנבחר, הראקציה בינינו טובה מאוד, אני מניח שיהיו כמה שינויים במדיניות ארה"ב בעקבות היבחרו של טראמפ, אבל אני חושב שבניגוד להערכות, הן יגרמו לפאניקה כלשהי".

עבדאללה מלך ירדן נשאל, "האם לדעתו יוכל טראמפ בכהונתו כנשיא ארה"ב, לשנות את המצב במזרח התיכון?", עבדאללה השיב כי הוא בהחלט יכול להוות מענה למדינות רבות באזור והוסיף, "אני לא חושב שרק אנשים באזורינו ממתינים בקוצר רוח להתחלת כהונתו, כדי לראות מה יהיה, אלא כל העולם כולו".

באשר להכרזותיו של טראמפ על הצורך להביס את ארגון הטרור העולמי דאע"ש, השיב עבדאללה כי לדעתו מחיקת דאע"ש צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של העולם, המלחמה העיקרית בעולם כיום היא מול ארגון הטרור הזה. מהצד זה נראה כמלחמת אזרחים בתוך האיסלאם, אבל לא נוכל לעשות זאת ללא עזרת היהודים, ובני הדתות אחרות". הוא הוסיף כי "עלינו להסתכל על המצב בזוית ראיה בחינה גלובלית, שאם לא כן לעולם לא נצליח לנצח אותם".

מלך ירדן התייחס למשבר המהגרים הפוקד את אירופה ואת ארצו והשיב כי "הרבה ירדנים מבקשים לעצור את ההגירה של הפליטים הסורים, מכיוון שיש להם השפעה על מקומות עבודה והאבטלה במדינה".

"כיצד אוכל להפנות עורף לאנשים שבורחים מהזוועות של סוריה וחייהם מאוימים? יש רמה של אנושיות שאנחנו צריכים לשאוף להגיע אליה – מאוד קל להגיד 'אל תאפשרו את ההגירה הזאת', אבל יש לנו אחריות מוסרית לעזור להם".