תשע שנים אחרי תחילת המחזור הראשון של 'הדף היומי בהלכה', כבר הפך הלימוד לתנועה אדירה הכובשת את העולם היהודי כולו. רבבות יהודים בכל רחבי העולם מקדישים מזמנם מדי יום ללימוד 'הדף היומי בהלכה' • המידע באדיבות: מערכת 'דרשו'.

"קרה כאן דבר לא יאומן", אומר הרב וינגרטן ראש מערך השיעורים של הדף היומי בהלכה, "בתוך תקופה קצרה של פחות משנה וחצי, פועלת רשת ענקית של כ-700 שיעורי הדף היומי בהלכה בכל רחבי העולם. כ-500 שיעורים מתוכם בארץ הקודש, והיתר בארה"ב, קנדה, אירופה, דרום אמריקה, דרום אפריקה אוסטרליה, רוסיה, אוקראינה ובכל מקום בעולם.

"כשיצאנו לדרך, לקראת תחילת המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה', פעל מספר יפה של כחמישים או שישים שיעורים ברחבי הארץ, ועוד כמה עשרות במדינות אחרות בעולם. בשלבים הראשונים עבדנו קשה מאוד, יזמנו הקמת שיעורים, פנינו למגידי שיעורים פוטנציאליים ושכנענו אותם לפתוח שיעורים באזור מגוריהם, יצרנו קשר עם ישיבות מפורסמות והפעלנו מאמצי שכנוע רבים על ראשי הישיבות שיכניסו לישיבות שלהם שיעורים ב'דף היומי בהלכה'. זו היתה מלאכה קשה, אבל התוצאות היו יוצאות דופן ב"ה.

"כיום ישנה כבר תופעה מבורכת בה ישיבות מכובדות מאוד הופכות את לימוד 'הדף היומי בהלכה' לחלק בלתי נפרד מסדר היום שלהן. השיעורים נמסרים על ידי הר"מים, חוזרים על הלימוד אחר כך בסדר מיוחד ועורכים מבחנים שבועיים באופן שוטף. זוהי מהפכה עצומה שאי אפשר לתאר עד כמה היא תשפיע. הרב וינגרטן מציין שבאחרונה הוא פגש את הגאון הגדול רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א, בעל ה'שביבי אש', שבעצמו מוסר שיעור יומי בדף היומי בהלכה מדי בוקר בבית מדרשו. "הגרש"א קידם את פני בחביבות גדולה ואמר "אני מבקש שתאפשרו לי להיות חלק מהמפעל העצום הזה", כדי שתהיה לי הזכות העצומה לסייע למהפכה הגדולה הזאת".

המהפכה התפשטה בצורה רחבה כל כך, עד שכיום אפשר למצוא שיעורי 'דף היומי בהלכה' במקומות הכי לא צפויים: "יש לנו שיעור בחדר כושר ברח' כנפי נשרים בירושלים, שיעור בסניף הדואר הראשי בבאר שבע, במלון דבורה בתל אביב, ברכבי הסעות של מלמדים וכדו', בבתי הכנסת של בתי חולים שונים, ואפילו במספר בתי כלא ברחבי הארץ.