טעות בזיהוי או המשך לתקריות האש בגבול בימים האחרונים? אזעקות נשמעו לפני זמן קצר ברמת הגולן, אולם לאחר בדיקה בשטח לא נמצאו נפילות

יומיים לאחר התקרית החריגה בגבול הצפון נשמעו בסביבות השעה 11:25 שתי אזעקות באזור רמת הגולן. הישובים בהם התבקשו התושבים להכנס למרחבים מוגנים הם: אבני איתן, אלי עד, אפיק, בני יהודה, גבעת יואב, גשור, חספין, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, נאות גולן, נוב, נטור ורמת מגשימים.

לאחר בדיקה מקיפה הודיע צה"ל כי לא זוהו נפילות. לפי שעה טרם התברר האם האזעקה הופעלה בטעות או שאכן התבצע ירי אלא שהוא נפל מעבר לגבול. האירוע ממשיך להיבדק.

נזכיר כי חוליה של ארבעה מחבלים מארגון המשתייך לדאע"ש פתחה בבוקר יום ראשון באש לעבר כוח מגדוד הסיור של גולני שנע סמוך לגבול בדרום רמת הגולן.

החיילים השיבו אש לעבר מקור הירי כשבמקביל הוזנק לאוויר כלי טיס שחיסל את חברי החוליה, ארבעה במספר.

שעות לאחר מכן, במהלך הלילה, תקף כלי טיס של חיה"א מתקן צבאי ששימש את לוחמי הארגון, בין היתר את אלו שהיו מעורבים בפעולה אמש. מטרת התקיפה: הוצאת המתקן מידי שימוש כך שלא יוכלו להפיק ממנו אירועי טרור נוספים.

מצה"ל נמסר: "כלי טיס של חיל האוויר תקף מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע אתמול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב".

בהודעה נאמר עוד כי "צה"ל ימשיך לפעול להגנת תושבי מדינת ישראל תוך שמירה על חופש הפעולה של צה"ל בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, ולא יהסס לפעול אל מול ארגוני טרור הפועלים כנגדה".