ע"פ דיווחים של כלי תקשורת ערבים, מטוסי חיה"א תקפו מוצב של צבא סוריה ושיירת נשק שהיתה בדרכה מדמשק לביירות • עוד דווח כי התקיפה בוצעה משטח לבנון • בצה"ל מסרבים לאשר או להכחיש

עוד תקרית אש בגיזרה הצפונית? כלי תקשורת בלבנון ובסוריה מדווחים כי שראל תקפה לפנות בוקר שיירת נשק של חיזבאללה שעשתה את דרכה מדמשק לסוריה. בנוסף הותקף מוצב של סוריה. ע"פ הדיווחים מטוןסי חיה"א תקפו את השיירה מלבנון, שעה שהיא עשתה את דרכה בכביש הסמוך לגבול.

כאמור, השיירה שהותקפה הובילה טילים שמיועדים לארגון החיזבאללה. כמו כן, בתקיפה בבסיס הצבא הסורי הופצץ מחסן נשק של במוצב של צבא סוריה בפרברי דמשק – כך ע"פ הדיווחים השונים.

לטענת גורמים בחיזבאללה שאישרו את הדיווחים, לא היו הרוגים בתקיפות. בישראל לעומת זאת שומרים על שתיקה ומסרבים לאשר או להכחיש את הדיווחים.

כאמור, השבוע האחרון עמד בסימן התחממות בגיזרה הצפונית. נזכיר כי חוליה של ארבעה מחבלים מארגון המשתייך לדאע"ש פתחה בבוקר יום ראשון באש לעבר כוח מגדוד הסיור של גולני שנע סמוך לגבול בדרום רמת הגולן.

החיילים השיבו אש לעבר מקור הירי כשבמקביל הוזנק לאוויר כלי טיס שחיסל את חברי החוליה, ארבעה במספר.

שעות לאחר מכן, במהלך הלילה, תקף כלי טיס של חיה"א מתקן צבאי ששימש את לוחמי הארגון, בין היתר את אלו שהיו מעורבים בפעולה אמש. מטרת התקיפה: הוצאת המתקן מידי שימוש כך שלא יוכלו להפיק ממנו אירועי טרור נוספים.

מצה"ל נמסר: "כלי טיס של חיל האוויר תקף מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע אתמול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב".

בהודעה נאמר עוד כי "צה"ל ימשיך לפעול להגנת תושבי מדינת ישראל תוך שמירה על חופש הפעולה של צה"ל בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, ולא יהסס לפעול אל מול ארגוני טרור הפועלים כנגדה".