עוד בסקר: שפל נוסף ל'מחנה הציוני' שמדממת מנדטים לטובת 'יש עתיד' ומרצ • בגיזרת המפלגות החרדיות: ש"ס יציבה, 'יהדות התורה' מתחזקת • ח"כ שלח: "לא פוסלים קואליציה עם החרדים"

הבחירות אמנם אינן נראות באופק, אך סקר שהתפרסם בסוף השבוע מלמד על המשך המגמה כפי שהיא השתקפה בסקרים האחרונים. ע"פ הסקר שערכו מנו גבע וד"ר מינה צמח, 'יש עתיד' ממשיכה להיות המפלגה היחידה שנותנת פייט לליכוד בראשות נתניהו, כאשר תמונת המצב נכון לעכשיו היא תיקו 25. נציין כי מדובר בזינוק של 14 מנדטים ליאיר לפיד, לעומת היחלשות בחמישה מנדטים של הליכוד. למרות זאת, בליכוד יכולים להיות מעודדים מהעובדה שהמפלגה הפסיקה לאבד מנדטים והיא אף מתחזקת ביחס לסקרים הקודמים.

עוד בסקר: 'מחנה הציוני' רושמת שפל חדש עם 10 מנדטים בלבד, הרשימה המשותפת עם 13 ו'הבית היהודי' עם 11. במקרה של בנט מדובר אמנם בהתחזקות של 3 מנדטים, אך בהיחלשות ביחס לסקרים הקודמים.

מי שעוד רושמות התחזקות הן 'ישראל ביתנו' עם 8 מנדטים ומר"צ עם 7. כולנו, לעומת זאת, נחלשת וזוכה אף היא ב-7 מנדטים.

בגיזרת המפלגות החרדיות: ש"ס שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, יהדות התורה מתחזקת במנדט וזוכה אף היא במספר דומה.

ב'יש עתיד' לא נותרים אדישים לנוכח הסקרים ומבינים שכדי להוות אלטרנטיבה שלטונית אמיתית הם צריכים את החרדים בצד שלהם. בשל כך הבהיר הערב ח"כ עפר שלח כי "לפיד יהיה ראש הממשלה…ואנחנו לא פוסלים קואליציה עם החרדים"

על הממשלה הנוכחית אמר שלח: "לקואליציה הזו אין כיוון, חוץ ממהדורת החדשות של הערב ומאבקים על כסף ואינטרסים פוליטיים. המריבות בתוכה, סביב חוקים לא חוקתיים, פוגעניים ומיותרים, נראית כמבשרת התפרקות קרובה. בשבועות האחרונים מרגישה אווירה של התפרקות שיכולה להביא לבחירות. כשלספינה אין כיוון ואין קברניט, והצוות שלה עסוק במריבות ולא במציאת הדרך הנכונה קדימה, היא תעלה על שרטון במוקדם או במאוחר, ולטובת אזרחי ישראל כדאי שזה יהיה מוקדם."