שֶׁלֹּא שִׁנּוּ אֶת לְבוּשָׁם: בחסידות סערט ויז'ניץ התקבלה בהתלהבות הוראתו-הדרכתו של כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א אשר הנחה את כלל בחורי החסידות כי עליהם להחליף את משקפיהם ולהקפיד להצטמצם למשקפי ראייה בעלי מסגרת פלסטיק ולא משקפיים עם מסגרות מודרניות וללבוש בשבת קפטן חלק כפי שהיה נהוג תמיד ולא בעקיטשע פרחוני.

בחורי חצר הקודש סערט ויז'ניץ מצטרפים ללגיונו של מלך כמו בחסידויות בעלזא, גור, וויז'ניץ, סאטמאר, סקווירא, נדבורנה ירושלים ועוד, בהן מקפידים הבחורים על הרכבת משקפיים עם מסגרות פלסטיק בלבד, כביטוי לביטול ענייני העוה"ז וההתרחקות מהקידמה.

כ"ק מרן האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שליט"א הגיע בשבוע שעבר (חמישי) בהפתעה לישיבת סערט ויז'ניץ בחיפה בכדי להשתתף בז'יץ ליל שישי.
האדמו"ר נשא דברים לבחורי הישיבה של החסידות, וביקש מהם שילכו עם משקפי פלסטיק ועם קפטן חלק בשבתות במקום הפרחוני עמם הלכו עד כה, 13

בהמשך הערב, האדמו"ר ישב עם הבחורים ודיבר אליהם שיחת קודש בנושא תפילה בקול, ובהמשך שרו הבחורים שירי שבת.

בדבריו ביקש האדמו"ר מהבחורים להתחזק בתורה ויראת שמים וללכת בדרכו של אביו כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'חכמת אליעזר' זצ"ל  שנפטר לפני למעלה משנה.

בשיחה שנשא כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א הוא ביקש מעומק ליבו, "שכל אלו הבחורים הלובשים משקפיים להחליף וללבוש משקפי פלסטיק" בחסידות נענו לקריאת האדמו"ר ופירסמו הסדרים מיוחדים במחירים נוחים לרכישת משקפיים במחיר מוזל.
לאור קריאת קדשו של האדמו"ר שליט"א קמו נדיבי עם מבני הקהילה ותרמו מנדבת ליבם הטוב לכיסוי עלות המשקפיים החסידיות לכל הרוצים לזכות לקיים את רצון הקודש.
בקרב הקהילות החסידיות הגדולות, נהוגה מכבר ההקפדה על התרחקות מהאופנה המתחדשת ודומיה, ועל כן נוהגים בהן הבחורים להרכיב משקפי פלסטיק בלבד. הנוהל המקובל בחצרות בעלזא, גור, וויז'ניץ, סאטמאר, סקווירא,  נדבורנה ירושלים ועוד, מתרחב עתה אל קהילה קדושה נוספת כשמחנכי הדור מקווים שהתגדרות זו תתקבל בשמחה בכל אתר ואתר.
הוראתו של האדמו"ר באה בהפתעה רבה, שכן עד היום מעולם לא נהגו הבחורים בחצר הקודש סערט ויז'ניץ להרכיב משקפי פלסטיק. ישנם בחורים ואברכים שמקפידים על כך באופן אישי בעקבות המסורת שנשתמרה בבית הוריהם הלובשים משקפי פלסטיק.
אביו של האדמו"ר שליט"א, כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'חכמת אליעזר' זצ"ל מעולם לא הורה בנושא זה לבחורים, אך החסידים מקשרים זאת לשיבה לשורשי החסידות.