מחירי הדירות ממשיכים לזנק? בואו נתאחד נגד היהודונים העשירים • דעה

שוב מתפרסמים נתונים המעידים על עליית מחירי הדירות ושוב מסיתים את הדיון מהפתרון האמיתי אל שנאת בעלי ההון היהודים מארצות הגולה • "דירות הרפאים" מכניסים הון עתק לקופת המדינה ועדיף להשאיר אותם ריקים ולנצל את הכסף להורדת המס על הבנייה ולהציף את השוק בדירות

זה כבר הפך לריטואל קבוע. אחת לתקופה מתפרסמת סקירה כזו או אחרת המעידה על המשך העלייה במחירי הדירות בישראל, וכעבור מספר ימים, מתפרסמת ידיעה המאשימה את בעלי ההון היהודים המתגוררים בחו"ל ומחזיקים דירה בארץ הקודש, כביכול הם אשמים בעליית המחירים.

היום שוב התפרסמה ידיעה באחד מכלי התקשורת המאשימה את בעליהם של 9,000 הדירות הריקות בעיר ירושלים במצוקת הדיור. האם זה כמות הדירות החסירה לפתרון המצוקה? התשובה חד משמעית שלילית. יש צורך בכמות הגדולה פי 10 מכמות הדירות הריקות שזכו לכינוי "דירות רפאים".

והיה אם נניח שיש בכך משום פתרון חלקי למצוקת הדיור, האם אלו שנמצאים כיום במצב שאין להם דירה, האם יתאפשר להם לעמוד במחירי הדירות בירושלים? האם יש להם כסף כדי לרכוש דירה בפרויקטים היוקרתיים? גם כאן, התשובה שלילית. לפחות לגבי רוב מוחלט של למעלה מתשעים אחוז מחסרי הדירות.

ואל תטעו לחשוב כי הוצאת אלפי הדירות הנ"ל למכירה יביאו להצפת השוק ולהורדת מחירי הדירות. כמי שמתמצא קצת בשכונותיה החרדיות של ירושלים, שימו לב לתנופת הבנייה בשכונות רוממה, איזור קריית בעלזא, אהליהב, מתחם תנובה לשעבר, מתחם כדורי ומתחם שנלר. האם הבנייה המאסיבית הביאה לירידה בשווי הדירות? ההיפך הוא הנכון. המחירים נמצאים כל העת במגמת עלייה.

אז מדוע שוב ושוב מסבירים לנו כי מחירי הדירות כה גבוהים בגלל אותם עשירים? לדעתי, כל פעם ששוב מתפרסם שמחירי הדירות עולים, יש מי שדואג להסית את האש לעבר היהודון העשיר שיש לו מלא כסף ואין לו מה לעשות עם כספו חוץ מלרכוש דירות בארצנו הקטנטנה תוך הצרת צעדי התושבים מהם הוא מונע לרכוש דירות.

הבעיה היא שאין אף אחד שיבוא ויצעק כי מדובר בשנאת זרים שאינה יכולה לתרום כלום להורדת מחירי הדירות, כפי שפירטתי לעיל. הגיע הזמן לצאת בקריאה לפוליטיקאים הפופוליסטיים המרוויחים הון פוליטי מההסתה נגד העשירים: תתחילו לעבוד להורדת מחירי הדירות ולהצפת השוק במאות אלפי יחידות דיור במקום גימיקים וכותרות שקריות.

הרי מדינת ישראל מכניסה הון עתק מרכישה של כל דירה, כולל מרכישת דירות הרפאים. תורידו את המס הגבוה על בניית דירות, תשתיות ועוד, ותנצלו את הכסף הרב שאתם מרוויחים מהדירות הריקות לפיתוח עוד ועוד שטחים לבנייה המונית של דירות במחירים שווים לכל נפש. כך תפתרו את מצוקת הדיור בלי הסתה בניחוח אנטישמי.

4 תגובות

אתה מבלבל את המוח. תושבי חו"ל גנבו לנו את ירושלים. הגיע הזמן למסות מאוד את דירות הרפאים. ושיחזרו לארצות המוצא שלהם.

אני לא יודע מי הבור שכתב את הכתבה, אבל הוא שכח פרט "שולי" אחד. במידה ואין מי שישלם -המחיר יורד. כל אותם פרוייקטים ענקיים בהם קונים מי שהוא מכנה 'יהודונים עשירים' גורמים בוודאות לעליית מחירים. אם לא היה מי שקונה בחמש מיליו ש"ח דירה – המחיר היה נמוך יותר, וכמשוואה הנחתכת מכך כל הדירות הישנות יותר היו זולות יותר.

המדינה בראשות ביבי עושה הכול שמחירי הדירות יעלו ויעלו, וכחלון הפשלונר אמור לעוף הביתה, כל מה שהבטיח בקשר לדיור לא קיים, רק מסית נגד אלו שמשקיעים מחו"ל כאן בארץ המון כסף ומכניסים למדינה סכומי עתק על מיסים מטורפים לדיור !!! שיתחילו לבנות כמויות של דירות ויפסיקו לעשוק אותנו וכך יהיה דיור זול !!!

הבעיה הוא לא מחיר הדירה, אלא האמצעים לשלמם.
מחיר הדירות גבוהים היום בגלל הסטנדרטים הגבוהים שהם נבנים היום.
נציגי הציבור צריכים להשקיע את זמנם לא בהורדת מחירי הדיור, אלא בעזרה לקנות את הדירה.
כי הרי מה שיקרה ברגע שהמחירים קצת ירדו (והם לא ירדו) אלו שיש להם כסף יתנפלו על הדירות, ויהיה ביקוש והמחירים יעלו.
במקום זאת צריכים להשקיע במתן יותר אחוזי משכנתא, והטבות שונות לזוגות צעירים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *