עם אישור 'חוק ההסדרה' אמש בקריאה טרומית במליאת הכנסת, מזהירים חברי הכנסת הערבים כי יתמכו בכל פניה שתוגש לבית הדין הבינלאומי בהאג נגד מדינת ישראל - "אני מציע לרה''מ לשכור מעכשיו עורכי דין כי הפלסטינים ללא ספק יפנו לבית הדין בהאג", הזהיר יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ עודה

חברי הכנסת מהסיעה הערבית המשותפת מזהירים כי יתמכו ויעודדו כל פניה של גורמים פלסטינים לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בעקבות אישור "חוק ההסדרה".

לדבריהם מדובר באות קין על מצחה של ממשלת ישראל המבקשת לעודד גזילת אדמות של פלסטינים.

ח"כ יוסוף ג'בארין הזהיר כי כנסת ישראל תהפוך ל"בית קברות של שלטון החוק והלגיטימיות הבינלאומית" והזהיר כי המחוקקים עלולים למצוא את עצמם על ספסל הנאשמים בבית הדין הפלילי הבינלאומי.

ח"כ ג'מאל זחאלקה הזהיר כי בעוד 'חוק ההסדרה' מתייחס אך ורק ליישוב הלא חוקי עמונה בעוד שכלל ההתנחלויות אינם חוקיים ועלולים להעמיד את ישראל למשפט בפני בית הדין בהאג.

כזכור, אתמול במהלך ישיבת הסיעה הזהיר יו"ר הרשימה ח"כ איימן עודה את ראש הממשלה כי עליו לחפש כבר עכשיו עו"ד על מנת שיגן עליו מפני התביעה המסתמנת נגדו בבית הדין הבינלאומי בהאג, לדבריו "כולם יודעים שחוק ההסדרה פוגע קשות באפשרות של הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. זה חוק נורא, אבל הנורא מכל זה הכיבוש עצמו. יש דבר שרה"ב צדק בו והוא שהחוק הזה עוד יוביל את רה"מ והשרים להאג".

בהמשך פנה עודה לנוכחים ואמר כי הוא "פונה לרה"מ ולשריו, תתחילו מעכשיו לשכור עורכי דין, כי ללא ספק העם הפלסטיני ונציגיו עוד יפנו להאג".

נזכיר כי אמש במהלך הדיון שקדם להצבעה על החוק, קרעו החכי"ם הערבים את דפי הצעת החוק מה שעורר את חמתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שאיים להוציאם מהמליאה.