הערב: יומ"ד ה־179 של ה'בת עין' זי"ע • המונים יעלו לפקוד את ציונו הקדוש בצפת

הרה"ק רבי אברהם דוב בן רבי דוד מאווריטש זי"ע, בעל ה'בת עין', המשפיע הגה"צ רבי אברהם אלימלך בידרמן שליט"א יגיע להשתטח על ציונו עם קהל אלפים, בשב"ק ערך את תפילותיו ושוה"ט בעיר • ידועה הסגולה כי כל מי שעורך סעודה לרגל יום הילולתו זוכה לישועות גלויות ובפרט בזיווגים ובזש"ק • לרגל יומא דהילולא ה־179, של הרה"ק רבי אברהם דוב בן רבי דוד מאווריטש זי"ע, בעל ה'בת עין', שטמון במערה בבית החיים העתיק בצפת • המונים יחלו לעלות החל מהערב יום ראשון אל בית החיים העתיק בצפת לפקוד ולהשתטח על ציונו הקדוש ולהפקד בדבר ישועה ורחמים • JDN עם כל הפרטים.

המשפיע הגה"צ רבי אברהם אלימלך בידרמן שליט"א הגיע כבר (שישי) בערש"ק ושהה בעיר במהלך השבת לרגל השבת יארצייט, הערב יום ראשון יגיעו אלפים מחסידיו ומעריציו, שיגיעו בהסעות מאורגנות מכל הריכוזים החרדיים בארה"ק.

משם ימשיך המשפיע לאתרא קדישא מירון, ויתפלל בציונו של התנא הקדוש רשב"י. כשלאח"מ יערוך סעודה מרכזית לרגל ההילולא, במתחם "בני עקיבא" סמוך לציון.רבי אלימלך בידרמן שבת בבית שמש (11)

המשפיע ר' מיילעך שליט"א, נוהג לעלות כמידי שנה ביום ההילולא לציונו הקדוש בצפת מזה שנים, ובשנים עברו היה מגיע עם קהל מצומצם. בשנים האחרונות, מידי שנה הולך וגדל הקהל שמגיע לפקוד את הציון יחד עם המשפיע.

יצויין שהשבת ערך את התפילות ואת השוה"ט דסעודה שלישית בצאנז'ער קלויז, הבאטע בליל שבת נערך בביהמ"ד לעלוב בעיר בהשתתפות מאות תושבי העיר, הגה"צ שוהה באכסניית הנגיד הרב משה רייך הי"ו.

רבי אברהם דב זי"ע נולד בשנת תקכ"ה לאביו הצדיק רבי דוד המגיד מחמעלניק זצ"ל שהיה גאון עצום בכל חלקי התלמוד ומגיד מישרים בעיירות רבות. נקרא על שם הספר שחיבר "בת עין", על סדר הפרשיות. ספר זה נחשב כאחד מספרי היסוד בתורת החסידית והוא מלא עצות והדרכות מלהיבות בעבודת ה' לצד פירושים וחידושים מופלאים.

בהגיעו לפרק האיש המקדש, כבר היה לבחור מלא וגדוש בש"ס ופוסקים והפליא את כל מכיריו במידת "דרך ארץ", שידכוהו הוריו עם בתו של הצדיק רבי נתן נטע זצ"ל שכיהן כאב"ד אווריטש.הילולת ה’בת עין’ זי”ע בראשות המשפיע רבי אלימלך בידרמן (45)

הילולת ה’בת עין’ זי”ע בראשות המשפיע רבי אלימלך בידרמן (43)

מסופר על הרה"ק רבי ישראל מרוז'ין זי"ע, שציווה לחסידיו שרצו להדפיס את הספר כי לא יעיזו להדפיסו בחו"ל, אלא רק בארץ הקודש ואמר כי הספר מלא על גדותיו בעניני קדושת ארץ ישראל.

הילולת ה’בת עין’ זי”ע בראשות המשפיע רבי אלימלך בידרמן (42)

מעשה ידוע מסופר אודותיו כי בעת רעידת האדמה המפורסמת בצפת היה בבית מדרשו יחד עם תלמידיו, ומיד כשחש ברעידה ציווה לנוכחים להתקהל עימו בצד אחד של בית המדרש, והנה נעשה נס גלוי כי בצד שעמד הצדיק רבי אברהם דב יחד עם המתפללים לא קרה כלום אך בצד השני קרסה התקרה ונפערה האדמה. עד היום רואים זכר לנס בבית מדרשו העתיק בצפת.

המערה בו נטמן בצפת, יחד עם הרה"ק בעל ה"ערבי נחל" מסורוקא זי"ע, מהווה מוקד לתפילה ולבקשת תחנונים בכל ימות השנה ובפרט ביום ההילולא להיוושע בדבר ישועה ורחמים.

ידועה הסגולה כי מי שעורך סעודה לרגל יום הילולתו זוכה לישועות גלויות ובפרט בזיווגים ובזש"ק (שכידוע היה רבי אברהם דב חשוך בנים).

 

2 תגובות

מה זה יומ"ד???

יומא דהילולא – יום הפטירה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן