ועיר האלוקים מושפלת: למעלה מ-70 מסעדות פתוחות בשבתות בירושלים

כ-70 מסעדות וברים פתוחים רח"ל בשבת קודש בפלטרין של מלך, חלקם נפתחו לאחרונה ואף בגיבוי גופים עירונים • דרישה נחרצת מעיריית ירושלים לאכוף את החוק ולמנוע את חילולי השבת הפוגעים בקדושת השבת וקדושת ירושלים
 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

העיתון 'יתד נאמן' יוצא הבוקר בזעקה כנגד חילולי השבת המתרבים בירושלים. "כאב וזעזוע לנוכח רמיסת השבת בפלטרין של מלך בפתיחת עשרות מסעדות וברים מדי שבת בשבתו רח"ל, כאשר רק לאחרונה נפתחו מסעדות נוספות בעיצומה של שבת קודש, חלקן אף בגיבוי גופים עירוניים. היהדות הנאמנה ומוקירי ומכבדי השבת מביעים מחאה וזעקה על חילולי השבת בעיה"ק בראש חוצות, ובפרט עם התגברות חילולי השבת, כאשר כיום פתוחים בירושלים כ-70 מסעדות וברים בשבתות, חלקם נפתחו ממש בתקופה האחרונה, והחמור מכל הוא שחלקם נפתחו בגיבוי גופים עירונים", מדווח ביטאון 'דגל התורה'..

עוד נאמר בדיווח: "הרבנים ואישי הציבור נזעקו בעקבות התוכנית לבצע פעילות בשבת ב"בית אליאנס" שבמרכז העיר, צמוד לשוק "מחנה יהודה", תחת הכותרת הפוגענית "פתוח לשבת". מדובר באירוע שהיה אמור להתקיים בתחילה במסעדת "חומוס של טחינה", אך בלחץ אגף הכשרות ברבנות ירושלים שהבהיר כי לא יהסס מלשלול למסעדה את אישור הכשרות שלה באם יתקיים שם האירוע המביש בשבת, נסוגו מתוכנית זו גם בעל המסעדה וגם המארגנים, והעבירו את האירוע ל'בית אליאנס', מבנה במרכז העיר אותו קיבלה העמותה לאחרונה, כשיש מי שמציין את קרבת ראשי העמותה לגורמים מסוימים בהנהלת העירייה.

על אף שבתכנית האירוע שהוצעה עתה נטען על-ידי המארגנים כי לא מדובר על חילולי שבת, עסקני השבת המכירים את הגופים והאנשים העומדים מאחורי היוזמה, ביניהם עמותת "רוח חדשה" ומפלגת "התעוררות", הבהירו כי כל מטרתם של הגורמים הללו זה חילון האזור וחילול הפרהסיה השבתית בירושלים, כשיוזמת "פתוח לשבת" אינה אלא אחת מאבני הדרך המסוכנות מתוך תכנית שלמה וסדורה. בעקבות כך הובהר נחרצות כי היהדות הנאמנה לא תסכים בשום צורה להשלים אפילו לא עם שלב זה, שאחריתו מסוכנת לעתיד הפרהסיה היהודית בירושלים.

לאחר לחצים אדירים ומגעים שהתנהלו על-ידי הנציגים החרדים, עד לרגע האחרון של יום שישי, בוטל האירוע בסופו של דבר ב"בית אליאנס". ואולם, המוקדים הרבים שפתוחים בשבת ברחבי מרכז העיר ירושלים, בהם המשיכה רח"ל להתקיים פעילות תוך כדי חילולי שבת מחפירים, ברחובות יפו, בצלאל, הלל ושמאי, שם ישנן מסעדות רבות הפתוחות בשבת לדאבון כל לב, הביאו את הרבנים, אישי הציבור והציבור החרדי בירושלים, להרים קול זעקה ומחאה על הפגיעה בשבת קודש, תוך כדי הצבת דרישה נחרצת מעיריית ירושלים לאכוף את החוק ולמנוע את חילולי השבת הפוגעים בקדושתה של השבת וקדושתה של עיר הקודש ירושלים, והחשיבות הקיימת בשמירת השבת בפרהסיה בירושלים".

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מתקפה חסרת תקדים נגד השר כהנא: "כל מי שהולך לבית הכנסת נהפך לפוסק?"
פרוייקט 'לטייל בתורתו' מגיע לאומן עם יוזמה שעוד לא היה כמוה מעולם

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן